Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ceļojumi un tūrisms

Kuldīgā virs Ventas rumbas lido zivis, un pilsēta gatavojas sestdienas Kurzemes Mākslas nārstam

Publicēts 2008-04-23 10:44:02

Samazināt palielināt tekstu

Lidojošas zivis Kuldīgā, tā nav fantāzija, iestājoties siltākam un saulainākam laikam, virs Ventas rumbas lec vimbas. Gadu simtiem tās pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (247 m) ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu mēdz dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā.

"Nedēļas nogalē brauciet ciemos, ķeriet pirmos saules starus, spirgto vēju un patīkamas emocijas Kuldīgā! Vērojiet un fotografējiet, kā virs Ventas rumbas lido zivis! Šo unikālo dabas parādību var ieraudzīt tikai pie mums, Kuldīgā!" Latvijas iedzīvotājus aicina Kuldīgas pilsētas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.
Zivis Kuldīgā lido katru gadu, bet mākslinieki kādā no Kurzemes pilsētām uz Mākslas dienām salido reizi divos gados. Šajā pavasarī Kurzemes mākslinieki aicināti uz kopīgu mākslas nārstu Kuldīgā 26. aprīlī. "Mākslas nārsts – kā ikdienas rutīnas pretstraumes pārvarēšana. Mākslinieks kā ideju ķērājs gaisā, kurš ne no kā rada mākslas pievienoto vērtību. Mākslas darbi kā loms, kas pabaro līdzcilvēkus, dod enerģiju," tā Kurzemes Mākslas dienu koncepciju raksturo Kuldīgas domes kultūras projektu vadītāja Ilze Zariņa.

Skatītājiem sestdien, 26. aprīlī, Kuldīgā būs iespēja pirkt akmeņu sēklas, satikties mākslas retro salonā un ielūkoties vecpilsētas kāpņu telpās, kas būs pārvērtušās ekspresizstāžu zālēs, kur darbi aplūkojami vien divas trīs stundas. Tikai 26.aprīlī, tikai no 12:00 līdz 17:00 Kuldīgas Novada muzejā katram pašam būs iespēja izgatavot savu nozīmīti sadarbībā ar galeriju "Istaba" (Rīga). Izstādes "Nārsta atspulgi" Liepājas ielas skatlogos ar Kurzemes mākslinieku darbiem priecēs ilgāk. Plkst. 14.00 Kurzemes reģiona mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde "Lielā zive labsirdīga bija" un tēlniecības meistarstunda – Līvijas Rezevskas izstāžu zālē. 13.00–15.00 Ielu teātra grupas "Les Journaliers" (Francija) performances pilsētvidē – vecpilsētā.

Tūrisma sezonas sākumu Kuldīgā atzīmēs ar akciju "Ar kuģi pa bruģi", tā būs vizināšanās desmitmetrīgā riteņotā kuģī pa Kuldīgas centru, ūdenslīdēju paraugdemonstrējumi. Protams, būs arī tradicionālais zivju tirgus un makšķernieku stāsti pie kūpoša zivju zupas katla, mūsu pusē vēl neredzētu sacīkšu motorlaivu apskate un 13:30 grupas "Labvēlīgais tips" koncerts uz Pils parka skatuves. Sestdiena Kuldīgā noslēgsies ar Pāvilostas mākslinieku uguns skulptūru performanci "Crepitation" Alekšupītes dīķī.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Kuldīga;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv