Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Kuldīgas vecpilsētā tiek izbūvēta centralizētās siltumapgādes trase

Publicēts 2008-04-15 23:09:24

Samazināt palielināt tekstu

Turpinot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projektu "Kuldīgas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas rekonstrukcija", pēc Kuldīgas pilsētas Domes pasūtījuma ģenerāluzņēmējs SIA "Poliurs" šobrīd būvē maģistrālo siltumtrasi Kalna ielā un Pils ielā (līdz Kuldīgas novada muzejam).

Projekta "Kuldīgas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas rekonstrukcija" vadītājs, Kuldīgas Domes izpilddirektors Viktors Gotfridsons aicina iedzīvotājus ar sapratni attiekties pret apjomīgajiem siltumtrašu izbūves darbiem vecpilsētā, jo, īstenojot projektu, ieguvēji būs visi. Projekts noslēgsies 2008. gada 1. augustā.

Kuldīgas pilsētas Dome aicina Kalna ielas un tai pieguļojošo iekškvartālu, kā arī Pils ielas iedzīvotājus rakstīt Domei iesniegumu ar lūgumu pieslēgties pilsētas centrālajai siltumapgādes sistēmai. Šobrīd, kad tiek būvēts maģistrālais siltumtīkls, ir piemērotākais brīdis, lai izbūvētu nepieciešamos atzarus jauniem patērētājiem. Vēlmi pieslēgties pilsētas centralizētai siltumapgādei jau izteikusi Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības augstskola, Kuldīgas rajona tiesa, Sv. Katrīnas baznīcas draudze, Autoskola, Pils dzirnavu kompleksa īpašnieki, Dz. Ozoliņas doktorāts, kā arī vairāku daudzdzīvokļu namu apsaimniekotāji un privātmāju īpašnieki. Jo vairāk patērētāju dos priekšroku pilsētas centralizētai siltumapgādei, jo ugunsdrošāka kļūs vecpilsēta. "Kuldīgas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas rekonstrukcijas projekts paredz izbūvēt siltumtrases atzarus līdz Kalna un Pils ielas sarkanajām līnijām, patērētājiem par savu naudu jāievelk siltumtrase līdz namam, ja ēkā nav siltuma mezgls un iekšējie siltumtīkli, arī to ierīkošana īpašniekiem jāfinansē pašiem," informē pašvaldības SIA "Kuldīgas siltumtīkli" valdes priekšsēdētājs Valdis Danenbergs.

Jaunais Kalna ielas maģistrālais siltuma vads ļaus slēgt divas mazās katlumājas, kas apkalpoja Kuldīgas rajona sporta skolu un viesnīcu "Metropole", arī šie patērētāji turpmāk saņems siltumu no jaunās pilsētas katlumājas Lapegļu ielā 8, kur siltums tiek ražots no koksnes šķeldas. Nākotnē paredzēts izbūvēt centralizētās siltumtrases arī Baznīcas ielā.

Pērn aizsāktais projekts "Kuldīgas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas rekonstrukcija" paredz rekonstruēt vecās siltumtrases un izbūvēt jaunas 4 206 m garumā. Attēlā – Kalna iela. Projekta kopējās izmaksas ir Ls 1 328 001,74, no tām ERAF līdzekļi – Ls 996 001,30, valsts budžeta līdzfinansējums – Ls 132 800,17 un Kuldīgas pilsētas Domes līdzfinansējums – Ls 199 200,27.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Kuldīga;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv