Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

LAPAS atbalsta Latvijas kandidātu attīstības sadarbības komisāra amatam

Publicēts 2009-11-27 20:16:34

Samazināt palielināt tekstu

Biedrības Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) atbalsta Andra Piebalga izvirzīšanu Eiropas Komisijas (EK) attīstības sadarbības komisāra amatam.

Eiropas Savienības loma ārlietās pieaug, un tieši attīstības sadarbība ir viena no svarīgākajām jomām. Attīstības sadarbība ir dažāda veida atbalsta sniegšana trūcīgām un mazāk attīstītām valstīm, lai veicinātu šo valstu ilgtermiņa sociālo un ekonomisko izaugsmi, vienlaikus nodrošinot mieru un drošību pasaulē.

Eiropas Savienība un tās dalībvalstis kopā sniedz vairāk nekā pusi no visas pasaules attīstības palīdzības. ES attīstības sadarbības politika balstās uz ilgtspējīgas, taisnības un uz līdzdarbību vērstas cilvēku un sociālās attīstības principiem. Šīs politikas būtiskākā daļa ir cilvēktiesību, demokrātijas, likuma varas un labas pārvaldības veicināšana. Šajā jomā nākamo piecu gadu laikā ir izvirzīti daudzi būtiski uzdevumi, kuru sasniegšana būs atkarīga no pieredzējuša ES komisāra. Cita starpā A.Piebalgs, kļūstot par attīstības sadarbības komisāru būs atbildīgs par to, ka ES palīdz pasaulei līdz 2015. gadam sasniegt Tūkstošgades attīstības mērķus.

Lai gan Latvija krīzes apstākļos nevar iesaistīties ar lietu finansiālu ieguldījumu attīstības sadarbības jomā, tā šobrīd var ieguldīt savu cilvēku zināšanas.  Andra Piebalga erudīcija būs pienesums Eiropas Savienībai Eiropai jomā, kas ietekmē lielākās pasaules daļas cilvēku likteņus.

Biedrība "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" (LAPAS) dibināta 2004. gada 17. jūnijā un apvieno 28 Latvijas sabiedriskās organizācijas, kas darbojas attīstības sadarbības un attīstības izglītības jomā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Andris Piebalgs; Latvijas Platforma attīstības sadarbībai;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv