Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

LATA informē izglītības ministri par valstij neizdevīgiem iepirkumu konkursiem

Publicēts 2009-07-12 18:11:28

Samazināt palielināt tekstu

10.07.2009

Šodien, 10.jūlijā, notika Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvju tikšanās, kuras laikā LATA informēja izglītības ministri Tatjanu Koķi par vairākiem IZM iepirkumu konkursiem, kuros nav ievēroti vienādas konkurences principi un kuri nav izdevīgi Latvijas valstij un nodokļu maksātājiem.

Šie ir konkurss par skolu informācijas sistēmas 2.kārtas izstrādi, ieviešanu un uzturēšanu, kas izsludināts šā gada 6.maijā, kā arī konkurss par valsts izglītības informācijas sistēmas 2.kārtas izveidi un uzturēšanu, kurš izsludināts šā gada 19.maijā. Tāpat LATA norādījusi uz konkursu projekta “Sākotnējās profesionālās izglītības pievilcības veicināšana” informācijas sistēmas izstrāde un ieviešana ietvaros, kas izsludināts šā gada 21.maijā.

LATA norādīja, ka visu šo konkursu nolikumos ir iestrādātas prasības sistēmu izstrādāt uz Microsoft programmatūras bāzētām tehnoloģijām, tādejādi liedzot brīvu konkurenci, iespējams, izšķērdējot valsts līdzekļus. Nolikumi nedod iespēju pretendentiem rast risinājumus, kas izmantotu citas tehnoloģijas un integrētus risinājumus.

Nepieņemami ir fakts, ka IZM jau 2008.gada 8.jūlijā ir paziņojis par līguma slēgšanu ar SIA “Microsoft Latvija” par 2 449 255 LVL iepirkumā “ Izglītības sistēmas informatizācijas programmas: “Informācijas sistēmas informatizācijas plānošana, pārvaldība un uzraudzība” realizāciju. Tādējādi šī projekta ietvaros “Microsoft Latvia” plānoja visus trīs minētos IZM iepirkumus, veidoja to iepirkumu dokumentāciju, atbalsta iepirkuma procedūru norisi, kā arī pārraudzīs projektus to ieviešanas laikā. Ir absolūti nepieņemami, ka IZM slēdz līgumu ar vienu ražotāju par tālāko iepirkumu plānošanu un veikšanu, kuros parādās konkrētas prasības projektu realizācijā izmantot Microsoft tehnoloģijas.

Par šiem konkursiem jau ir iesniegtas sūdzības Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) un LATA rūpīgi sekos, lai tiktu pieņemts lēmums, kas ļaus realizēt projektu izmantojot Latvijas valstij un nodokļu maksātājiem izdevīgāko risinājumu, mākslīgi neierobežojot konkurenci.

Tāpat tikšanās laikā LATA informēja par nepieciešamību pielāgot IZM iztrādātos skolu mācību materiālus, lai informātikas apguve varētu notikt izmantojot atvērtā pirmkoda programmatūru.

LATA apvieno organizācijas un privātpersonas, tajā skaitā informācijas tehnoloģiju piegādātājus un lietotājus, kuri saskata ekonomiskus ieguvumus sev, savai organizācijai vai sabiedrībai kopumā no atvērtā pirmkoda risinājuma plašākas izmantošanas Latvijā. Savukārt atvērtu standartu izmantošana informācijas apmaiņai un uzglabāšanai ir nepieciešams nosacījums brīvai konkurencei IT risinājumu tirgū starp komerciālu un atvērtā pirmkoda programmatūru.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Tatjana Koķe; Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv