Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tranzīts un muita

Latvija atbalsta modernizēta ES Muitas kodeksa izstrādi

Publicēts 2007-06-19 18:11:52

Samazināt palielināt tekstu

Valdība otrdien, 19.jūnijā apstiprināja Latvijas nacionālo pozīciju atbalstīt Eiropas Savienības (ES) regulas projektu, ar ko izveido Kopienas Modernizētu Muitas kodeksu. Plānots, ka Latvijas nostāja tiks pausta ES Konkurētspējas ministru sanāksmē 25.jūnijā Luksemburgā, kur Latviju pārstāvēs Latvijas pārstāvniecības ES vadītāja vietniece Lelde Līce-Līcīte,

Pašreizējais Kopienas Muitas kodekss ir novecojis. Tajā nav ņemtas vērā ne radikālās pārmaiņas starptautiskajā tirdzniecībā, it īpaši straujais un neatgriezeniskais informācijas tehnoloģiju izmantošanas un elektronisko datu apmaiņas pieaugums, ne pārmaiņas muitas darbības mērķos. Tas apdraud muitošanas efektivitāti un uz risku balstītās pārbaudes iekšējā tirgū. Regulas projekta mērķis ir padarīt muitu draudzīgāku komersantiem, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, samazinot muitas procedūru skaitu un vienkāršojot normatīvo bāzi.

Latvija atbalsta regulas projektu un politiskās vienošanās panākšanu, jo ar modernizētā Kopienas Muitas kodeksa palīdzību tiks panākta muitas tiesību vienkāršošana, kā arī modernizētais Kopienas Muitas kodekss būs juridiskais pamats elektroniskai datu apmaiņai ne tikai starp komersantiem un dalībvalstu muitas iestādēm, bet arī ar citām valsts iestādēm, kuras ir iesaistītas starptautiskajā preču piegādes ķēdē.

Muitas savienības darba grupa kodeksa projektu skatīja Lielbritānijas, Austrijas, Somijas un Vācijas prezidentūru laikā. 2007.gada 13.jūnija COREPER I sanāksmē dalībvalstis vienojās par regulas projekta redakciju.

www.fm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv