Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Latvija rūpēsies par reģionālo NATO informatīvo centru Gruzijā

Publicēts 2008-03-26 23:27:02

Samazināt palielināt tekstu

Šodien Ahalcikē, turpinot darba vizīti Gruzijā, Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Edgars Rinkēvičs uzdāvināja NATO informatīvajam centram ("NATO Corner") grāmatas par starptautiskajām attiecībām un drošības politiku.

Latvijas Transatlantiskā organizācija kopā ar Gruzijas nevalstisko organizāciju "Jauna paaudze – jauna iniciatīva" (New Generation – New Initiative) īstenojusi projektu, kura ietvaros Gruzijā 2007.gadā tika atvērti 11 šādi centri. NATO informatīvajos centros ikviens interesents var iegūt plašu materiālu klāstu par Ziemeļatlantijas līguma organizāciju, Gruzijas attiecībām ar Aliansi un citām starptautiskām organizācijām. AM sadarbībā ar LATO ir uzņēmusies rūpēties par vienu no centriem. "Šādi centri ir efektīvs veids, kā sniegt iedzīvotājiem visu nepieciešamo informāciju par NATO un vairot sabiedrībā izpratni par starptautiskās drošības aktualitātēm. Tas ir īpaši būtiski pirms gaidāmā NATO samita Bukarestē," uzsvēra E. Rinkēvičs.

Vizītes laikā valsts sekretārs piedalījās Ahalcikes Institūta studentu diskusijā, kurā galvenais jautājums bija Gruzijas iespējas NATO samita laikā Bukarestē saņemt uzaicinājumu sākt Rīcības plāna izstrādi dalībai Aliansē. E. Rinkēvičs atzinīgi novērtēja šodien noslēgto vienošanos starp Ahalcikes 5.vidusskolu un Limbažu 1. vidusskolu. Skolas sadarbosies, lai veicinātu jauniešu izpratni par starptautiskajām attiecībām, drošības politiku un NATO. "Mūsu sadarbības pirmā aktivitāte būs konkurss par abu valstu vēsturi, kas notiks tuvāko mēnešu laikā," sacīja Limbažu 1. vidusskolas skolotājs, Grāmatas "NATO un Gruzijas drošība" līdzautors vēsturnieks Uldis Umulis.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Edgars Rinkēvičs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv