Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Latvijas Radioteātris piedāvā iestudētu dzejas kompozīciju

Publicēts 2011-04-12 10:15:08

Samazināt palielināt tekstu

11.04.2011.

Latvijas Radioteātris šajā sestdienā 16.aprīlī plkst. 17:05 klausītājiem Latvijas Radio 1.kanālā piedāvās iestudētu Dzidras Šmites – Balandinas dzejas kompozīciju „Randevū ar laiku”.
   
Liepājas dzejnieces trioletas iestudējis režisors Valdis Lūriņš, bet pēc autores vēlēšanās tās ierunājusi Anta Rugāte un Egons Dombrovskis. Īpašu muzikālo noformējumu iestudējumam veidojis čellists Valters Pūce.

1967.gada pavasarī Dzidras Šmites rakstītos pantus izlasīja Mirdza Ķempe un sekoja pirmā publikācija presē: „Liepājas jūrmalā”. Tad sekoja publikācijas Ulda Leinerta aizgādībā, tulkojumi lietuviešu valodā, žurnālos „Karogs”, „Liesma”, kopkrājumos „Liepājnieku smilšu rausis”, „Vētras strīpa”.
    
Tikai 1997. gadā, pēc 30 gadiem, rotoprinta 20 eksemplāros beidzot tiek izdota patiesi unikālā Dzidras Šmites pirmā grāmatiņa „...un diena uz spārniem sēd...” dzejnieces ar pašas zīmētu vāka noformējumu un Alda Kļaviņa oriģinālu zīmējumu baltajā lapā pēc katra dzejoļa... 2001. gadā iznāk krājums „Caurvēju mākoņos”, kuru arī papildina Alda Kļaviņa zīmējumi.

„randevū” ir Dzidras Šmites 2010. gada raža – trioleti un melnbaltie zīmējumi, kurus izstādē „Melnbalto zīmējumu mūzika ar sidraba un zelta piesitieniem”  pagājušajā vasarā iepazina liepājnieki.
Latvijas Radioteātris pateicas Liepājas domei par atbalstu iestudējuma tapšanā!

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.Saistītās galerijas

Latvijas Radioteātris piedāvā iestudētu dzejas kompozīciju Dzidra Šmite - Balandina
Dzidra Šmite - Balandina
Foto autors: Anta Rugāte
Atslēgvārdi: Latvijas Radioteātris; Dzidra Šmite – Balandina;
Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv