Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

Latvijas Televīzija rīkos vērienīgu atbalsta akciju Likteņdārzam

Publicēts 2009-08-11 12:00:37

Samazināt palielināt tekstu

10.08.2009

Svētdien, 23. augustā, Latvijas Televīzija rīkos vērienīgu atbalsta akciju topošajam Likteņdārzam – nacionālam un visas Eiropas līmeņa kultūras projektam, kas ar Latvijas tautas atbalstu top uz salas Koknesē, Daugavas vidū. Akcijai dots simbolisks nosaukums: „Top Latvijas Likteņdārzs!” Tiešraidē LTV1 ēterā tā būs skatāma visas dienas garumā.

Likteņdārzs būs kultūrvēsturiska piemiņas vieta, kas iemūžinās to cilvēku piemiņu, kas kļuvuši par 20. gadsimta totalitāro režīmu upuriem. Tas būs plašs dārzs, kur pagātne stiprinās mūs nākotnei, tā būs vieta mūsu sapņiem, nākotnei un perspektīvai.

„Latvijā ir daudz piemiņas vietu, kur mēs savus mīļos cilvēkus atceramies ar skumjām. Likteņdārzs šīs tradīcijas var mainīt, dodot vietu priekam un cerībai. Mums ir iespēja iesaistīties tā veidošanā, lai Latvijas simtgadē mēs varētu lepoties ar gaišām atmiņām svētītu vietu,” uzskata Likteņdārza patrons – Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš pats līdzdarbojies Likteņdārza tapšanas talkās.

„Ceru, ka ikvienam, kas iesaistījies vai iesaistīsies Likteņdārza izveidē, būs patiess gandarījums par līdzdalību šajā projektā, ko mēdzam saukt par 21. gadsimta Brīvības pieminekli. Ticu, ka ar tautas atbalstu to izdosies pabeigt līdz Latvijas valsts simtgadei – 2018. gada 18. novembrim,” vērtē šīs piemiņas vietas idejas autors, Kokneses fonda padomes priekšsēdētājs Vilis Vītols.

Tieši Kokneses fonds arī uzņēmies rūpes par projekta īstenošanu. Jau otro gadu ar tā gādību tiek rīkotas regulāras un mērķtiecīgas talkas, un patlaban 22 hektāru plašā dārza teritorija ir sākuma posmā: kļuvušas apjaušamas dārza aprises, iestādīti pirmie koki, sākta celiņu izbūve un iesēts zālājs 10 hektāru platībā. Bet darāmā vēl ir daudz.

„Latvijas Televīzija, būdama sabiedrisks medijs, apzinās, cik nepieciešams šī unikālā projekta tapšanā ir visas Latvijas iedzīvotāju atbalsts. Turklāt esam īpaši gandarīti, ka mūsu rosinātā atbalsta akcija gan pirmo reizi visai Latvijai uzskatāmi parādīs, ko īsti nozīmē šī skaistā, unikālā iecere, tās perspektīva un nākotne, gan aicinās savu labo gribu ziedot unikālā pieminekļa veidošanā,” uzsver LTV1 direktore Baiba Šmite.

Tiešraides no Likteņdārza, kuras vadīs LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste, LTV1 ēterā risināsies visas dienas garumā. Jau plkst. 11:00 sāksies raidījuma „Labrīt, Latvija!” speciālizlaidums. Dienas gaitā - plkst. 13:05, 15:05 un 17:00 - reportāžās no Likteņdārza uzzināsim, kā dārza tapšanā var palīdzēt ikviens no mums: ar ziedojumu, darbu vai ideju.

Plkst. 19:00 Likteņdārzā atskanēs leģendārā dziesma „Atmostas Baltija”, jo tieši šajā dienā pirms 20 gadiem visas trīs Baltijas valstis vienoja akcija „Baltijas ceļš”.

Plkst. 19:45 Likteņdārzs nodos stafetes kociņu Baltijas vienotības skrējienam, lai ieskatītos projekta „Sirdspukstos Baltijai” norisē pie Brīvības pieminekļa.

Bet plkst. 21:15 atkal būsim Daugavas krastā, Likteņdārzā, lai kopā ar māksliniekiem koncertā apliecinātu – arī mēs piedalāmies tā tapšanā!

„Priecājamies, ka atbalstu Likteņdārzam šajā koncertā paudīs Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Raimonds 0zols, Raimonds Macats, Ieva Pļavniece, Raimonda Vazdika, Niks Matvejevs, Elita Veidemane, Aivars Brīze, Jānis Paukštello, Boriss Rezņiks, jauniešu grupa „Laime pilnīgā” un būs vēl daži patīkami pārsteigumi,” sola LTV1 direktore.

Bet jau šobrīd Latvijas Televīzija aicina: jau šobrīd ikviens var piedalīties Likteņdārza tapšanā, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006388 kaut tūlīt: ar vienu zvanu ziedosim 1 latu.

23. augusta akcijas „Top Latvijas Likteņdārzs!” informatīvie draugi – Latvijas Radio, Latvijas Avīze, laikraksts „Diena”, interneta portāli www.apollo.lv, „Draugiem.lv”, uzziņu dienests 1188,

Plašāka informācija par 23. augusta akciju – LTV mājas lapās: www.ltv.lv un www.ltv1.lv

Plašāka informācija par Likteņdārzu – www.liktendarzs.lv.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Likteņdārzs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv