Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Latvijas un Turcijas aizsardzības ministri uzsver jaunas NATO Stratēģiskās koncepcijas nepieciešamību

Publicēts 2009-06-28 16:02:29

Samazināt palielināt tekstu

26.06.2009

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis šodien, uzturoties vizītē Turcijā, tikās ar Turcijas aizsardzības ministru Vecdi Gonulu (Vecdi Gönül). Sarunu laikā Latvijas un Turcijas amatpersonas apsprieda abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

Latvijas aizsardzības ministrs norādīja, ka esošajā globālās drošības situācijā ir būtiski aktīvi izstrādāt jauno NATO Stratēģisko koncepciju. “Latvija arī turpmākajās diskusijās par NATO stratēģijas pamatprincipiem turpinās koncentrēties uz kolektīvo drošību kā Alianses un mūsu valsts aizsardzības pamatu,” sacīja I. Lieģis. Ministrs arī pauda viedokli, ka katras dalībvalsts viedoklis par NATO tālāko attīstību ir būtisks, un, izstrādājot Alianses stratēģisko koncepciju, tie ir jāņem vērā.

V. Gonuls sarunā norādīja, ka Latvija ir daudz ieguvusi no iestāšanās NATO. “Globālās drošības situācija mainās ļoti strauji. Alianse ir palīdzējusi ne tikai armijas kvalitātes uzlabošanās ziņā, bet arī veicinājusi iespēju sabiedrotajiem izstrādāt standartus, lai mēs spētu kopīgi cīnīties jebkurā modernā kaujas laukā,” teica Turcijas aizsardzības ministrs.

Sarunu laikā tika apspriesti arī jautājumi, kas skar aizsardzības industrijas nozīmi jaunu tehnoloģiju izstrādē un militārās tehnikas modernizācijā, kā arī situāciju NATO vadītajās operācijās Afganistānā un Kosovā. I. Lieģis pateicās Turcijas kolēģim un karavīriem par viņu ieguldījumu drošības veicināšanā Baltijas jūras reģionā, piedaloties gaisa patrulēšanas operācijā NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm.  

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Imants Lieģis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv