Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Lieģis ASV aizsardzības sekretāram apliecina līdzdalības turpināšanu operācijā Afganistānā

Publicēts 2009-10-03 19:24:27

Samazināt palielināt tekstu

02.10.2009

Šodien darba vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) aizsardzības ministrs Imants Lieģis tikās ar ASV aizsardzības sekretāru Robertu Geitsu (Robert M. Gates). Tikšanās laikā abas amatpersonas pārrunāja NATO jaunās stratēģiskās koncepcijas izstrādi, ASV un Latvijas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā un abu valstu dalību starptautiskajā operācijā Afganistānā.

R.Geitss pateicās par Latvijas ieguldījumu Afganistānā un norādīja, ka Latvijas līdzdalība šajā operācijā, neraugoties uz sarežģīto ekonomisko situāciju, apliecina tās nopietno attieksmi pret kolektīvās drošības principiem un saistībām pret sabiedrotajiem.

Sarunas laikā I.Lieģis informēja, ka 2010.gadā Latvija turpinās savu dalību Afganistānā, un norādīja, ka tā ir viena no viņa darbības prioritātēm. „Dalība Afganistānā ir mūsu apdrošināšanas polise Latvijas drošības garantēšanai,” teica I.Lieģis.

Latvijas puse tika informēta par to, ka Obamas administrācija veiks operācijas Afganistānā analīzi un sagatavos priekšlikumus par operācijas īstenošanas jaunu stratēģiju.

Sarunas laikā tika apspriesta arī pretraķešu aizsardzības sistēmas elementu izvietošana Eiropā. R.Geits norādīja, ka pieņemtais lēmums balstīts uz drošības situācijas analīzi par Irānas raķešu tehnoloģiju attīstību. Jaunā sistēma tiks veidota kopā ar sabiedrotajiem NATO, ievērojot visu sabiedroto intereses.

Darba vizītes ietvaros ASV I. Lieģis ticies ar ASV Senāta pārstāvjiem Džordžu Voinoviču (George Voinovich) un Džimu Demintu (Jim DeMint), ASV kongresmeni un NATO parlamentārās asamblejas prezidentu Džonu Taneru (John Tanner), kā arī ASV Vācijas Māršala fonda prezidentu Kregu Kenediju (Craig Kennedy). I. Lieģis teica uzrunu Atlantijas padomes (Atlantic Council) organizētajā diskusijā „NATO stratēģiskā koncepcija: Baltijas skatījums”.  

Vizītes laikā aizsardzības ministram plānota tikšanās ar Mičiganas Nacionālās gvardes komandieri ģenerālmajoru Tomasu Katleru (Thomas Cutler) un Mičiganas štata gubernatori Dženiferu Grenholmu (Jennifer Granholm). Plānots, ka I. Lieģis apmeklēs latviešu centru Rokvilē.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Imants Lieģis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv