Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Lieģis: Baltijas valstu sadarbība aizsardzības jomā var kalpot par labu piemēru

Publicēts 2009-06-28 16:04:12

Samazināt palielināt tekstu

26.06.2009

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis, šodien Stambulā uzstājoties 26. starptautiskajā globālās drošības konferencē, uzsvēra Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sekmīgo sadarbību aizsardzības jomā un norādīja, ka tā ir labs piemērs gan Balkānu, gan Melnās jūras valstīm.

“Baltijas valstis NATO un ES ietvaros var kalpot par piemēru efektīvai resursu plānošanai un izmantošanai. Mēs kopā jau daudzus gadus vadām reģionālus militārus projektus, ar kuru principiem varam iepazīstināt savus kolēģus un kandidātvalstis, lai tos pētītu un iespēju robežās arī pārņemtu,” norādīja aizsardzības ministrs.

Uzstāšanās laikā ministrs informēja, ka Latvija ir gatava aktīvi piedalīties jaunās NATO Stratēģiskās koncepcijas izstrādē. “Mēs Aliansi joprojām saskatām kā pamatu kolektīvās drošības nodrošināšanai, kas mūsu suverenitātei ir viens no svarīgākajiem faktoriem,” norādīja I. Lieģis. “Kolektīvās drošības principi nozīmē mūsu pienākumu kopā ar saviem sabiedrotajiem piedalīties svarīgākajā no NATO vadītajām operācijām – Afganistānā. Neskatoties uz visām grūtībām un zaudējumiem, mēs kopīgi palīdzam veidot afgāņu varas struktūras un stabilizēt situāciju šajā valstī,” teica ministrs. 

Uzstājoties konferencē, I. Lieģis analizēja situāciju pēc pērnā gada augusta Krievijas agresijas pret kaimiņvalsti Gruziju. “Krievijas uzbrukums Gruzijas suverenitātei ir bijis nopietns signāls, ka attiecībā uz Krieviju mūsu priekšstatiem ir būtiski jāmainās,” teica ministrs.

Viņš arī izteica nožēlu par Krievijas lēmumu bloķēt EDSO un ANO novērotāju misijas turpināšanu Gruzijā. Pēc ministra domām, šāds lēmums neveicinās situācijas normalizēšanos Gruzijā un arī visā reģionā. Vienlaicīgi I. Lieģis norādīja, ka kontaktiem ar Krieviju gan NATO, gan Eiropas Savienības izveidotajos sadarbības formātos ir jāturpinās.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Imants Lieģis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv