Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Lieģis pauž atbalstu Zemessardzes turpmākai attīstībai

Publicēts 2009-07-31 12:06:11

Samazināt palielināt tekstu

30.07.2009

Šodien aizsardzības ministrs Imants Lieģis darba vizītē apmeklēja Zemessardzes (ZS) štābu.

Vizītes laikā I. Lieģis tikās ar ZS komandieri pulkvedi Juri Zeibārtu, Zemessardze novadu komandieriem, kā arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandier pienākumu izpildītāju pulkvedi Andi Dilānu.

Ministrs tika iepazīstināts ar ZS struktūru, uzdevumiem un ikdienas darbiem. „Esmu gandarīts, ka zemessargu apmācības intensitāte šogad ir pieaugusi, neraugoties uz finanšu līdzekļu samazināšanu,” norādīja I. Lieģis. ZS komandieris informēja, ka šogad Zemessardzē ir uzņemti 486 cilvēki, no kuriem puse nākuši no Jaunsardzes.

Vizītes laikā tika pārrunāta jaunā Zemessardzes likuma virzība apstiprināšanai Saeimā, uzsverot zemessargu sociālās aizsardzības mehānismu nepieciešamību militāru apmācību un militāru operāciju gadījumos.

I. Lieģis apliecināja, ka Aizsardzības ministrija kopā ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju, kā arī NBS vadību turpinās uzlabot ZS struktūru un paaugstināt ZS kaujas spējas. "Zemessardzes nozīme krīzes situācijā ir būtiski pieaugusi gan atbalstā iekšlietu ministrijas struktūrvienībām, gan sabiedrībai kopumā," teica ministrs. Viņš arī aicināja ZS vadību sniegt priekšlikumus arī turpmākai zemessargu motivācijas paaugstināšanai dienesta uzdevumu un apmācību plāna izpildē.

Jau tuvākajā laikā detalizēti tiks izvērtētas nepieciešamās refomas Zemessardzē, lai budžeta samazinājuma apstākļos saglabātu Zemessardzes un NBS savietojamību un kaujasspējas.   

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Zemessardze; Imants Lieģis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv