Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Liepājā atklāts CEMEX cementa eksporta terminālis

Publicēts 2009-12-06 18:19:21

Samazināt palielināt tekstu

03.12.2009

Šodien, 3.dec., Liepājas ostā svinīgi atklāts CEMEX cementa importa – eksporta terminālis, kas nākamgad ļaus CEMEX palielināt cementa eksportu līdz 80% no kopējā saražotās produkcijas īpatsvara. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās Latvijas Republikas satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, LR Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, CEMEX, LM Osta, Latvijas Dzelzceļš, LDz Cargo, Liepājas metalurgs, TVA Grupa vadības pārstāvji.

„Liepājas cementa termināla atklāšana mums paver jaunas eksporta iespējas. Ja līdz šim cementu ārvalstu klientiem nogādājām pa auto ceļiem vai pa dzelzceļu, tagad esam noslēguši pirmos līgumus par produkcijas eksportu uz Skandināviju pa jūras ceļu. Eksporta īpatsvara palielināšana ir vienīgais veids kā Latvijas ražotāji varēs izdzīvot. Mūsu mērķis ir nākamā gada laikā palielināt eksportu līdz 80% no kopējā saražotā apjoma,” svinīgajā atklāšanas uzrunā teica CEMEX valdes priekšsēdētājs Jose Luis Seijo Gonzalez.

„Prieks par CEMEX un citiem ražojošiem uzņēmumiem, kas strādā nevis īstermiņa peļņai, bet realizē apjomīgus investīciju projektus, kas sniegs labumu gan uzņēmumam, gan valsts ekonomikai kopumā ilgtermiņā. Brocēnu jaunā cementa rūpnīca un Liepājas cementa eksporta terminālis ir labs apliecinājums tam, ka mūsu uzņēmumi var būt konkurētspējīgi Eiropā,” teica LR Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards.

„CEMEX terminālis ir nozīmīgs ieguldījums tautsaimniecības konkurētspējas nodrošināšanai, kas dos iespēju Latvijā saražoto produkciju eksportēt, tādejādi uzlabojot uzņēmuma konkurētspēju un valsts ārējās tirdzniecības bilanci. Arī šajos, valstij ne tik vieglajos laikos, kad vērojama ekonomiskā lejupslīde, tiek veiktas nozīmīgas investīcijas infrastruktūrā, kas dod labu pamatu uzņēmuma turpmākajai attīstībai, izaugsmes nodrošināšanai un veicina tautsaimniecības atveseļošanos,” uzskata LR Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss.

„ Ar šodienu mēs ierakstām jaunu lapas pusi Karostas teritorijas attīstības vēsturē, kas kārtējo reizi apliecina, ka, neskatoties ne uz kādiem apkārtējiem apstākļiem, apvienojot idejas un līdzekļus ir iespējams realizēt projektu, kura rezultātā ieguvēji būs gan CEMEX un LM Osta darbinieki, gan Liepājas pašvaldība un, protams, valsts budžets,” svinīgajā uzrunā uzsvēra LM Osta priekšsēdētājs Pēteris Iesalnieks.

 „Latvijas Dzelzceļam ir ļoti būtiska eksportspējīgu Latvijas ražošanas uzņēmumu attīstība. To darbs sekmē transporta un loģistikas nozares saskanīgu attīstību. Gan pasaules pieredze, gan CEMEX terminālis Liepājas ostā pierāda, ka pašu ražotāju veidots terminālis sadarbībā ar ostu un dzelzceļu ir pats sekmīgākais modelis visai valsts ekonomikai, kas nodrošina veiksmīgāko Latvijas transporta un tranzīta nozares darbību,” teica VAS „Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

CEMEX cementa termināla kopējās investīcijas sasniedz 7,2 miljonu eiro, kas ieguldītas termināļa izbūvē un infrastruktūrā, ļāvušas radīt nozīmīgu instrumentu Latvijā ražota cementa noieta veicināšanai ārvalstīs. Terminālis ļaus gada laikā pārkraut un pa jūras ceļiem līdz klientam nogādāt aptuveni 550 tūkstošus tonnu materiāla. Objekts būvēts un darbosies saskaņā ar CEMEX filozofiju, ka rūpniecībai un vides saudzēšanas principiem jāiet roku rokā, sniedzot ieguldījumu tautsaimniecībā.

Informācijai:
CEMEX ir viens no pasaules līderiem celtniecības materiālu ražošanā un nodrošina uzticamu servisu vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Latvijā CEMEX sācis darbu 2005.gadā. 2007.gadā sākta jaunas cementa rūpnīcas būvniecība Brocēnos. Jaunā rūpnīca aprīkota ar modernākajām energo efektīvākajām ražošanas tehnoloģijām un attīrīšanas iekārtām.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: CEMEX;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv