Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

LTV saņems "Draudzīgā aicinājuma" medaļas

Publicēts 2008-01-25 10:38:11

Samazināt palielināt tekstu

Jaunā gada sākums nesis labu vēsti Latvijas televīzijai. Runa ir par diviem ļoti nozīmīgiem un vērienīgiem projektiem. Proti, videofilmu "Likteņa līdumnieki" un labdarības akciju "Palīdzēsim talantam". Par abiem projektiem LTV piešķirta "Draudzīgā aicinājuma" medaļa, kas tiks pasniegta 28. janvārī Cēsu Valsts ģimnāzijas telpās.

"Draudzīgo aicinājumu" uzsācis bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš savā vārdadienā uzdāvinājis bērnības skolai grāmatas un lūdzis, lai arī citi atceras savas skolas. Tradīciju atjaunojusi Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija par pamatu ņemot 1935. gada 28. janvārī iedibināto ideju.

Sadarbojoties ar "Draudzīgā aicinājuma" fondu, ģimnāzija Latvijas brīvvalsts laikā dzimušo ideju piepildījusi ar jaunu saturu, kas vērsts uz izglītības kvalitāti un pateicību sabiedrībai par atbalstu izglītībai. "Draudzīgā aicinājuma" medaļu un Goda diplomu pasniedz par Latvijas vārda popularizēšanu pasaulē, izcīnot uzvaru starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs. Tālab katru gadu (šogad – jau desmito pēc kārtas) 28. janvārī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija un fonds rīko svētkus izciliem Latvijas skolu absolventiem un viņu skolotājiem, kuru laikā tad arī pasniedz medaļas. Uz medaļas pasniegšanu plāno ierasties arī LTV ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Edgars Kots un LTV1 direktore Baiba Šmite.

Šajā dienā īpašu uzmanību bauda arī tie cilvēki, kuri ir rūpējušies par latviskuma saglabāšanu mūsu sabiedrībā, kopuši un uzturējuši kultūrvēsturiskās saknes, atbalstījuši jaunos talantus un Latvijas skolas. Arī viņi saņem "Draudzīgā aicinājuma" apbalvojumu, kam nav lielas materiālas vērtības, bet kas simbolizē skolas un sabiedrības vienotību, savstarpēju cieņu un izpratni par izglītību kā pamatvērtību. Šajā kontekstā Latvijas televīzija ir gandarīta, ka šādu godu izpelnījusies režisores Virdžīnijas Lejiņas veidotā videofilma-vēsturiskā sāga "Likteņa līdumnieki", kā arī labdarības akcija "Palīdzēsim talantam!", kas vērsta uz atbalsta sniegšanu talantīgajiem bērniem.

"Likteņa līdumnieku" filmēšana tika uzsākta 2001. gadā, bet pabeigta tikai pērngada oktobrī. Kopumā nofilmētas 4 daļas jeb 56 sērijas. Videofilmā filmējušies 189 aktieri un ļoti daudz masu skatu dalībnieku. Tik vērienīgs televīzijas seriāls līdz šim Latvijā vēl nav bijis. Šobrīd LTV1 ēterā ik svētdienu plkst. 19:30 skatāmas šīs tetraloģijas pēdējās - ceturtās daļas sērijas ar nosaukumu "Mantinieki".

Savukārt akciju "Palīdzēsim talantam!" Latvijas televīzija uzsāka pirms 2006. gada Ziemassvētkiem ar aicinājumu ikvienam ziedot līdzekļus un pieredzi tādu talantīgu bērnu atbalstam, kuri kopā ar ģimeni un pedagogiem spējuši mērķtiecīgi mācīties, pierādot sevi un savas spējas konkursos, kā arī izvirzot lielus mērķus, kuru sasniegšanai pietrūkst konkrētas materiālās vai finansiālās bāzes. Līdz šim atbalstu guvuši jau ļoti daudzi bērni no visas Latvijas. Akcija uzskatāma par ilgtermiņa projektu un turpinās arī šobrīd.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Edgars Kots; LTV;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv