Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

LTV1 būs skatāma dokumentālā filma "Džona Doreda sala"

Publicēts 2008-02-29 09:48:10

Samazināt palielināt tekstu

28.02.2008

Svētdien, 2. martā, plkst. 16:45 LTV1 ēterā būs skatāma režisores Dzintras Gekas veidotā dokumentālā filma "Džona Doreda sala" (2007).

Filmas scenārijs veidots pēc izcilā latviešu kinooperatora Džona Doreda (1881-1954) un viņa sievas gleznotājas Elizabetes Doredas vēstulēm un citiem dokumentāliem materiāliem. Tā ir filma par profesiju un likteni, mīlestību, dzīvi un nāvi.

"Mani vienmēr ir ierobežojuši scenāriji un inscenējumi. Jo es alku brīvību. Tā es kļuvu par filmu reportieri, lai filmētu to, kam scenāriju raksta pats Mūsu Tēvs," savās atmiņās saka Jānis Doreds.

Sava mūža pēdējos gadus Džons Doreds pavadīja Norvēģijā, jo Elizabete bija norvēģiete. Viņi dzīvoja netālu no Haldenas pilsētiņas, ezera krastā. Abu personības starojuma dēļ vietējie iedzīvotāji šo vietu nosauca par Džona Doreda salu, no kā arī radies filmas nosaukums.

Filma uzņemta triju gadu laikā, filmējot Amerikā, Norvēģijā un Latvijā. Filmas režisore un producente ir Dzintra Geka, scenārija autors - Ēriks Lanss, operators - Aivars Lubānietis, montāžas režisors - Armands Zvirbulis, skaņu režisors Ilvars Zālītis.

2007. gadā filma ieguvusi Lielā Kristapa balvu par filmas montāžu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: LTV;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv