Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

LTV7 rādīs "AXX Latvija" filmas, skatītāji balsos

Publicēts 2008-02-22 10:01:36

Samazināt palielināt tekstu

Jau rīt, 23. februārī, plkst. 23:30 LTV7 ēterā tiks demonstrētas konkursa-festivāla "AXX Latvija 2006/07" četras otrās kārtas filmas. No tām labāko, kas pārtaps 80 minūšu pilnmetrāžas filmā, atkal noteiks skatītāju balsojums.

Filmu konkurss-festivāls "AXX Latvija 2006/07" aizsākās 2006. gada rudenī. No iesniegtajām gandrīz 40 idejām tika izvēlētas astoņas veiksmīgākās, kurām bija lemts pārtapt 10 minūšu spēlfilmās. 2007. gada aprīlī šīs filmas tika nodotas skatītāju balsojumam LTV7 ēterā, kas noskaidroja četras labākās radošās grupas. To uzdevums bija uzfilmēt nu jau 20 minūšu spēlfilmas.

Četri festivāla otrajā kārtā tapušie kinostāsti, kas atkal tiek piedāvāti skatītāju vērtējumam, ir saturiski un stilistiski dažādi - gluži kā paši veidotāji.

Filmas "1, 2, 3 - es eju meklēt!" idejas autore ir Ilze Veģe. Lomās - Zane Seipule, Aigars Grāvers, Armands Reinfelds. Stāsts par Ellas un Vilka tikšanos tika aizsākts jau pirmās kārtas īsfilmā. Tagad tas tiek turpināts un izvērsts. Ella satiek Vilku vēlreiz, bet - vai tas ir tas pats Vilks? Pavisam neviļus, meklējot Vilku, Ella atrod pati sevi.

Filmas "To es ņemu uz sevi" idejas autors ir Pēteris Rozītis. Lomās - Artūrs Putniņš, Kurts Fridrihsons, Zigmunds Ziemelis, Normunds Ķietis. Pirmajai kārtai viņi visi kopā radīja filmu "Lapa un lode". Otrajai kārtai izveidota lente ar citu nosaukumu, tomēr žanriski tā ir līdzīga pirmajai. Filmas varoņi ir jaunieši-studenti, kuru dzīve tiek attēlota kā skrējiens semestra ietvaros: studentiski viegls un vienlaikus - sarežģīts...

Filmas "Aklais" radošā grupa Jaffariga & Brainwash vadībā pirmajā kārtā startēja ar īsfilmu "Drudzis". Otrajai kārtai tapis skaists stāsts par nejaušu satikšanos jeb saskriešanos vārda vistiešākajā nozīmē. Lomās - Vilis Daudziņš un Baiba Broka.

Kinolentes "Filma par 2000 latiem" radošā grupa pirmajā kārtā piedalījās ar mēmā kino stilistikā veidotu stāstu par Brāļiem Skrivanekiem no Čehijas. Otrās kārtas filmas stāsts ir skarbāks. Uz vientuļa lauku ceļa "nostopēta" auto īpašnieki par 2000 latiem iegādājās "stopētāja" - studenta Krišjāņa dvēseli. Idejas autori un radošā grupa - Ansis Bergmanis, Edgars Dreijers, Edgars Hlevickis, Jānis Krūmiņš, Kaspars Irbe, Krišjānis Zeļģis, Līga Stibe, Māris Butlers, Mintauts Jukmanis, Raimonds Olševskis, Sandijs Mešķis, Toms Treibergs, Valdis Jansons, Zane Kļaviņa. Lomās - Toms Treibergs, Raimonds Olševskis, Edgars Dreijers, Mintauts Jukmanis, Zane Kļaviņa, Edgars Hlevickis.

Skatītāji, tāpat kā festivāla pirmajā kārtā, atkal iejutīsies žūrijas lomā. Pēc filmu demonstrēšanas LTV7 ēterā sekos telefonbalsojums. Tas noteiks, kura no radošajām grupām turpinās darbu pie 80 minūšu pilnmetrāžas filmas festivāla noslēdzošajā - trešajā kārtā.

"AXX" ir filmu konkurss-festivāls, kas radies 2005. gadā Lietuvā. Festivāla mērķis ir atbalstīt jaunas idejas, meklēt novatorisko, iesaistīt kino apritē jaunus vārdus. Visus filmu veidotājus vieno festivāla tēma un mērķis aizraut publiku. Tieši skatītāji ir tie, kas nosaka, kurai filmai būs lemts tapt par spēlfilmu. Festivāls pulcē jaunos un talantīgos filmu veidotājus, nodrošinot tiem iespēju uzņemt filmu.

Konkursa-festivāla "AXX Latvija 2006/07" norisi finansiāli nodrošina festivāla ģenerālsponsors– augstākās kvalitātes degvīns "Sobieski".

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: LTV;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv