Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mežsaimniecība

Meža konsultatīvās padomes sēdē diskutē par nozares attīstības iespējām

Publicēts 2007-02-26 18:27:23

Samazināt palielināt tekstu

Zemkopības ministrijā (ZM) notikušajā Meža konsultatīvās padomes (MKP) sēdē, kuru vadīja tās priekšsēdētājs zemkopības ministrs Mārtiņš Roze, tika diskutēts par meža nozares attīstības iespējām un negodīgu konkurenci kā vienu no faktoriem, kas kavē nozares attīstību.

Par nozares attīstības virzieniem nākotnē, kā arī, lai risinātu negodīgas konkurences jautājumus, tiks informēta valdība, sagatavojot Ministru kabineta informatīvo ziņojumu. Tāpat MKP sēdē nolēma līdz marta vidum izveidot darba grupu projekta izstrādei par meža apsaimniekošanas normatīvo aktu un lēmumu pieņemšanas procedūru vienkāršošanu.

Meža konsultatīvās padomes locekļi arī bija vienisprātis, ka šogad jāorganizē Meža dienu 2007 centrālais pasākums, tā norises koordinēšanai izveidojot Meža dienu 2007 darba grupu.

Kā zināms, Meža konsultatīvā padome ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt līdzsvarotas meža nozares politikas veidošanu un īstenošanu Latvijā.

Padomi veido pārstāvji no publisko mežu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas un pārstāvji no privāto mežu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas. Tāpat padomē darbojas pārstāvji no kokrūpniecības interešu grupas, meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupas, pārstāvji no meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas, no vides un dabas aizsardzības interešu grupas, kā arī no darba ņēmēju interešu grupas. Padomes darbā ar padomdevēju tiesībām piedalās pārstāvji no meža un meža produktu zinātnisko izpēti pārstāvošajām organizācijām, profesionālo un augstāko izglītību pārstāvošajām organizācijām un Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī ZM un Valsts meža dienesta pārstāvji.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze; Meža konsultatīvā padome;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv