Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Meža reproduktīvajam materiālam būs stingrāka kontroles un ievešanas kārtība

Publicēts 2007-03-15 15:39:26

Samazināt palielināt tekstu

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 19.novembra noteikumos Nr.648 "Noteikumi par meža reproduktīvo materiālu"", ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē.

Šis noteikumu projekts groza šobrīd spēkā esošos Ministru kabineta noteikumus "Noteikumi par meža reproduktīvo materiālu", lai precizētu meža reproduktīvā materiāla ievešanas kārtību Latvijā, tajā skaitā no valstīm, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis. Noteikumu projekts ir sagatavots saskaņā ar ES direktīvas par meža reproduktīvā materiāla tirdzniecību apsvērumos minēto, ka jālieto tāds meža reproduktīvais materiāls, kas ir ģenētiski un fenotipiski atbilstošs audzēšanas vietai un kuram ir augsta kvalitāte. Dalībvalsts, pamatojoties uz Eiropas Komisijas lēmumu, var lemt par garantijām attiecībā uz meža reproduktīvo materiālu no trešajām valstīm. Grozījumi paredz, ka nepieciešams atzinums par citās valstīs iegūta materiāla piemērotību meža atjaunošanai vai ieaudzēšanai Latvijā

Tāpat noteikumu projekts paredz, ka augstāko kategoriju meža reproduktīvā materiāla ieguves avotiem ir nepieciešams tā sastāvdaļu identitātes raksturojums. Šis raksturojums nodrošinās meža reproduktīvā materiāla kontroli jebkurā ražošanas stadijā, kā arī nodrošinās no citām valstīm ievestā materiāla kontroli. Identitātes raksturojums aizsargās meža reproduktīvā materiāla nelegālu izplatīšanu.

Normatīvais akts "Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 19.novembra noteikumos Nr.648 "Noteikumi par meža reproduktīvo materiālu"" stāsies spēkā pēc tā akceptēšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Meža reproduktīvais materiāls;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv