Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Ministru prezidents: Latvija būs atbildīga par vienu no nozīmīgākajām Eiropas Savienības ārpolitikas jomām – Attīstības sadarbību

Publicēts 2009-11-27 19:57:16

Samazināt palielināt tekstu

Jaunajā Eiropas Komisijas sastāva, Latvija būs atbildīga par vienu no nozīmīgākajām Eiropas Savienības ārpolitikas jomam – Attīstības sadarbību. Vienlaikus A.Piebalgs pārstāves Eiropas Komisiju Ārējo attiecību padomē. Šo Padomi saskaņā ar Lisabonas līgumu vadīs Augsta pārstāve Ārējo attiecību jautājumos Baronese Aštone.
 
Šis politikas mērķis ir palīdzības sniegšana trūcīgām un mazāk attīstītām valstīm Āzijā, Latīņamerikā un Āfrikā,  ar mērķi veicināt ilgtermiņa sociālo un ekonomisko attīstību un sniegt ieguldījumu nabadzības mazināšanā. 

Līdz ar Lisabonas līguma spēka stāšanos un Ārējo attiecību dienesta izveidošanu, tiek stiprinātas Eiropas Savienības kā globāla spēlētāja pozīcijas pasaulē. 
 
 Eiropas Savienība ir lielākais donors jaunattīstības valstīm katru gadu piešķirot 46 miljardi eiro, kas veido 55% no visas pasaules sniegtas palīdzības.

Valdis Dombrovskis uzskata, ka šīs atbildības jomas uzticēšana Latvijas pārstāvim liecina par EK prezidenta Jose Manuel Barrosu novērtējumu Andra Piebalga līdzšinējam darbam. Vienlaikus tā ir vēl viena iespēja stiprināt Latvijas atpazīstamību un redzamību starptautiskajā līmeni. Tas veicinās Latvijas atpazīstamību arī tajos pasaules reģionos, ar kuriem līdz šim sadarbība nav bijusi tik intensīva.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Andris Piebalgs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv