Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Finanses

Ministru prezidents pieprasa detalizētu skaidrojumu par veselības budžetu

Publicēts 2009-07-25 16:23:44

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 24.jūlijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nosūtījis divas rezolūcijas Veselības ministrei Baibai Rozentālei ar lūgumu līdz 27.jūlija plkst. 14:00 sniegt detalizētu informāciju par veselības jomas finansējuma sadalījumu mēnešu griezumā 2008.gadā, 2009.gada pirmajā un otrajā pusgadā, bet līdz 31.jūlija plkst. 12.00 iesniegt informāciju par ārstniecības iestāžu ilgtermiņa kredītsaistību ikmēneša maksājumiem, ieskaitot kredīta procentu un pamatsummu dzēšanas maksājumus par katru slimnīcu.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsver: „Šīs rezolūcijas izpildē no ministres sagaidu konstruktīvu pieeju. Veselības sistēmas augstākās vadības līmenī lēmumu pieņemšana līdz šim ir notikusi nekonsekventi – veselības jomas reformas principi jeb māsterplāns ir zināms jau vismaz piecus gadus, taču tā izpilde ir palaista pašplūsmā. Veselības ministrijas rīkojumi ir bijuši savstarpēji pretrunīgi, ministrija iedzīvotājiem nav pietiekami izskaidrojusi veselības sistēmas reformas būtību un ieguvumus. Tā vietā notiek masveida tautas iebiedēšana.”

Atbilstoši rezolūcijai, Veselības ministrijai norādītajā termiņā jāsniedz informācija par konsolidētā veselības budžeta sadalījumu mēnešu griezumā 2008.gadā un 2009. gada pirmajā pusgadā, kā arī prognozi jeb plānu par sadalījumu 2009. gada otrajā pusgadā (primārā, ambulatorā, stacionārā aprūpe, neatliekamā medicīniskā palīdzība u.c.).

Tāpat Veselības ministrijai jāsniedz skaidrojums par vidējo darba algu samazinājumu medicīniskajam personālam, par stacionāro ārstniecības iestāžu gultas vietu skaita izmaiņām un gultas vietu noslodzi mēnešu griezumā par katru slimnīcu, kā arī valsts finansējumu stacionārajām ārstniecības iestādēm mēnešu griezumā par rezolūcijā minētajiem laika periodiem. Veselības ministrijai arī jāsniedz skaidrojums par ministrijas centrālajā aparātā strādājošo skaita un finansējuma samazinājumu.

Savukārt līdz 31.jūlija plkst. 12.00 Veselības ministrijai jāsniedz informācija par to, cik lieli ir stacionāro ārstniecības iestāžu ilgtermiņa kredītsaistību ikmēneša maksājumi, ieskaitot kredīta procentu un pamatsummu dzēšanas maksājumus par katru slimnīcu.

Attiecībā uz slimnīcu finansiālo stāvokli V.Dombrovskis norāda: „Nolaidīgs nozares menedžments ir radījis situāciju, kad „treknajos gados” desmitiem miljonu latu tika ieguldīti apšaubāmas lietderīgas celtniecības projektos, tika iegādātas dārgas medicīniskās iekārtas, gadiem vairoti slimnīcu parādi un pieaugušas slimnīcu kredītsaistības.”

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv