Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Nacionālo bruņoto spēku pasākums "Nacionālo bruņoto spēku diena Mazsalacā – Cēsu Skolnieku rotas Karoga glabātāju maiņas svinīgā ceremonija".

Publicēts 2008-05-28 18:37:24

Samazināt palielināt tekstu

ā gada 29.maijā Mazsalacā no plkst. 12.00 notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) organizēts pasākums – "Nacionālo bruņoto spēku diena Mazsalacā". Galvenā vērība tās laikā pievērsta Cēsu Skolnieku rotas karoga glabātāju maiņas svinīgajai ceremonijai.

Pasākuma laikā iedzīvotājiem būs iespēja klātienē vērot NBS vienības, to ekipējumu, ieročus un tehniku, tiks sniegta informācija par militārās karjeras un izglītības iespējām, notiks dažādi militāra rakstura paraugdemonstrējumi un organizēta militārā stafete un erudīcijas konkurss.

Pirms pasākuma plkst. 11.30 vietējās amatpersonas un NBS un Aizsardzības ministrijas pārstāvji noliks ziedus brīvības cīņās kritušo kapteiņa P.Zolta un igauņu karavīru piemiņas vietās.

Pasākums iesāksies plkst. 12.00 ar svētbrīdi pie Ev.Luteriskās Sv.Annas baznīcas un turpināsies ar svinīgo gājienu līdz Mazsalacas vidusskolai. Gājiena laikā apmeklētājus ar defilē programmu priecēs Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku (NBS SzS) orķestris, kurš pavadīs gājienu.

Plkst. 13.00 Mazsalacas vidusskolā sāksies svinīgā karoga glabātāju maiņas ceremonija, kur uzrunu teiks Aizsardzības ministrijas un NBS vadības pārstāvji, skolu direktori.

Pasākuma apmeklētāji tiks aicināti apskatīt NBS vienību stendus, Gaisa spēku (GS) helikopteri MI-17 un NBS vienību kaujas spēju paraugdemonstrējumus.

Skolu jaunieši un aktīvākie pasākuma dalībnieki varēs pārbaudīt savu fizisko sagatavotību piedaloties militārajā stafetē. Visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādos konkursos, kurus organizēs NBS karavīri. Uzvarētāji saņems piemiņas balvas no Bruņotajiem spēkiem.

Dienas noslēgumā pulksten 20.00 Mazsalacas Kultūras namā sāksies grupas "Latgales Dāmu Pops" koncerts. Pasākumu 21.00 noslēgs zaļumballe. Ieeja – bez maksas.

Nacionālo bruņoto spēku dienas, kas veltītas valstiski – patriotiskajai audzināšanai – Cēsu Skolnieku rotas Karoga glabātāju maiņas ceremonijai notiks jau 6.reizi. Kā katrā no Bruņoto spēku dienām, mūs atbalsta arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Valsts policija, uzskatāmi demonstrējot kopīgu sadarbību un savstarpēju atbalstu.

Nacionālo bruņoto spēku dienu mērķis ir informēt sabiedrību ne tikai par to, kāda ir Latvijas armija pašlaik, uz ko virzāmies nākotnē un kādas ir jauniešu iespējas uzsākt patstāvīgu dzīvi profesionālajā dienestā, bet arī motivēt patriotisma atdzimšanu un veidošanos jaunatnē un sabiedrībā kopumā.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nacionālie bruņotie spēki;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv