Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

NATO dalībvalstis pauž atbalstu Ukrainas un Gruzijas eiroatlantiskajai integrācijai

Publicēts 2008-04-04 10:53:35

Samazināt palielināt tekstu

3.aprīlī NATO Bukarestes samita laikā dalībvalstis vienprātīgi uzsvēra, ka Ukraina un Gruzija kļūs par NATO dalībvalstīm. Dalībvalstu lēmums skaidri parāda NATO atvērto durvju politikas turpināšanu un kliedē atsevišķu skeptiķu paustās bažas par alianses vēlmi dot NATO perspektīvu Ukrainai un Gruzijai. Samita ietvaros Latvija pauda stingru atbalstu Rīcības plāna dalībai NATO piešķiršanai abām valstīm. NATO valstu un valdību vadītāji vienojās par pilnvarojumu ārlietu ministriem veikt turpmāko abu valstu reformu progresa izvērtēšanu un lemt par nepieciešamajiem soļiem Rīcības plāna dalībai NATO piešķiršanai.

"Bukarestē panāktā vienošanās ir skaidrs dalībvalstu politiskais signāls par atbalstu Gruzijas un Ukrainas integrācijai NATO," norāda ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Sanāksmes ietvaros alianse pieņēma lēmumu par Horvātijas un Albānijas uzaicināšanu pievienoties NATO. Latvija pauž nožēlu, ka progresa trūkums Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas un Grieķijas divpusējās sarunās par Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas valsts nosaukumu nav ļāvis Bukarestē vienoties par tās uzaicināšanu pievienoties Ziemeļatlantijas aliansei. Latvija izsaka cerību, ka Grieķija un Bijušās Dienvidslāvijas Republika Maķedonija turpinās konstruktīvas sarunas par Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas nosaukumu un tuvākajā laikā alianse varēs lemt par tās integrāciju NATO.

NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes turpinājumā norisinās dalībvalstu diskusijas par turpmako stratēģiju Afganistānā. 4.aprīlī plānotas atsevišķas Ziemeļatlantijas padomes tikšanās ar Krievijas un Ukrainas prezidentiem.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: NATO; Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv