Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

NBS Instruktoru skolu absolvē 22 jaunākie instruktori

Publicēts 2008-04-18 16:55:48

Samazināt palielināt tekstu

17.04.2008

Piektdien, 18.aprīlī plkst.15.00 Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolā notiks 26."Jaunākā instruktora" kursa izlaidums.

"Jaunākā instruktora" kursu sekmīgi beigs 22 jaunākie instruktori (15 zemessargi, 7 profesionālā dienesta karavīri) no Zemessardzes vienībām. Septiņu nedēļu laikā kursanti apguva nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai viņi spētu patstāvīgi vadīt nodaļas personālu ikdienā un mācībās jebkurā NBS vienībā.

Ievērojot kursa tradīcijas, šodien, 17.aprīlī kursanti piedalījās talkā, kuras laikā tika sakoptas teritorijas Gaujas Nacionālajā parkā. Plkst.21.00 kursa beidzēji dosies lāpu gājienā uz Cēsu pils dārzu, kur svinīgi dos "Instruktora solījumu" un saņems jaunākā instruktora kvalifikācijas zīmes.

Kursa noslēguma pasākumos piedalās Zemessardzes komandieris pulkvedis Juris Zeibārts, Zemessardzes novadu un bataljonu vadība.

Kopš NBS Instruktoru skolas dibināšanas šis ir 26. "Jaunākā instruktora" kurss, kura mācību programmu līdz šim sekmīgi ir apguvuši 829 NBS karavīri.

"Jaunākā instruktora" kurss ir pirmais instruktoru sastāva karjeras kurss, kuru sekmīgi pabeidzot, karavīriem ir tiesības saņemt kaprāļa dienesta pakāpi un dienēt jaunāko instruktoru sastāvā. Pēc četru gadu dienesta, instruktori varēs turpināt savu izaugsmi "Instruktora" kursā lai apgūtu seržanta pakāpes iegūšanai nepieciešamās zināšanas.

NBS Instruktoru skolas vadība izsaka pateicību Cēsu pilsētas un rajona iedzīvotājiem un pašvaldībām par izpratni un sniegto atbalstu apmācību procesa nodrošināšanā, kā arī Vidzemes vēstures un tūrisma centram par iespēju realizēt karavīru patriotiskās audzināšanas pasākumus un uzturēt kursa tradīcijas.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nacionālie bruņotie spēki; Zemessardze; NBS Instruktoru skola;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv