Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts robežsardzes darbība un iedzīvotāju migrācija

Noslēgušās pretterorisma mācības "Seajack"

Publicēts 2007-05-18 08:28:33

Samazināt palielināt tekstu

2007. gada 15. un 16.maijā NATO starptautisko meklēšanas un glābšanas mācību "Bold Mercy" ietvaros notika pretterorisma mācības "Seajack". Mācības organizēja Drošības policijas Pretterorisma centrs sadarbībā ar NBS Jūras spēku Krasta apsardzes dienestu. Mācībās arī piedalījās VRS Ventspils pārvaldes robežsargi.

Mācību laikā tika imitēta trauksmes signāla saņemšana no kuģa, kas atrodas Latvijas teritoriālajos ūdeņos. Atbilstoši mācību scenārijam tika sasaukta Kuģu un ostu aizsardzības komiteja Drošības policijas (DP) priekšnieka vietnieka, Pretterorisma centra priekšnieka J.Leitieša vadībā, kura veica sākotnējo trauksmes signāla izvērtēšanu un rekomendēja DP ieviest īpašo reaģēšanas plānu rīcībai kuģa apdraudējuma gadījumā.

Atbilstoši plānam, Liepājas rajonā, Pāvilostas tuvumā tika izvērsts Operatīvās vadības centrs DP un NBS Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta vadībā, kurš koordinēja imitētās pretterorisma operācijas norisi. Mācību laikā NBS Speciālo uzdevumu vienība, sadarbībā ar Valsts policijas speciālo uzdevumu vienību "Omega", veica ķīlnieku atbrīvošanas operāciju uz kuģa.

DP priekšnieka vietnieks Juris Leitietis atzīmēja, ka mācībās tika veikts viss pretterorisma pasākumu komplekss sākot ar ķīlnieku atbrīvošanas operāciju un beidzot ar kuģa pasažieru pārbaudi, lai noskaidrotu, vai starp tiem nav teroristu līdzdalībnieku, kā arī izmeklēšanas darbību uzsākšanu Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Šī operācija bija ļoti nozīmīga ar savu sarežģītību pretterorisma pasākumos. Lai atbrīvotu kuģi no teroristiem spēkus apvienoja, abas Latvijas specvienības, gan NBS speciālo uzmanību vienība, gan Valsts policijas pretterorisma vienība "Omega". Kā arī tika izmantoti daudz dažādas tehnikas atbalsts, gan helikopteri, gan NBS Jūras spēku Krasta apsardzes, gan Valsts robežsardzes kuģi u.c. tehnika.

Atgādināsim, ka š.g. martā tika izveidota starpinstitūciju darba grupa DP vadībā, kura izstrādā Rīcības plānu apdraudējumu novēršanai kuģiem, ostām un ostu iekārtām. Viens no pretterorisma mācību "Seajack" uzdevumiem bija praksē pārbaudīt minētajā plānā noteiktos reaģēšanas pasākumus, lai balstoties uz mācību pieredzi varētu veikt plāna projekta precizēšanu pirms tā iesniegšanas apstiprināšanai Ministru kabinetā.

www.rs.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Bold Mercy;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv