Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Office Open XML kļuvis par ISO / IEC starptautisko dokumentu standartu

Publicēts 2008-04-03 15:02:16

Samazināt palielināt tekstu

ISO valstu gala balsojums rāda pārliecinošu atbalstu Office Open XML standartizācijai. Standarta uzlabošanā savu ieguldījumu devušas 87 ISO pārstāvētu valstu standartizācijas institūcijas.

Pēc 14 mēnešu intensīva darba Starptautiskās standartizācijas organizācijas (ISO) Tehniskā komiteja ir pabeigusi formālo izvērtēšanu starptautiskās IT industrijas apvienības Ecma iesniegtajam atvērtā dokumentu formāta Office Open XML projektam (DIS 29500: Office Open XML (Open XML)), atzīstot šo standartu par starptautisko ISO / IEC standartu.

Open XML dokumentu formāts ir saņēmis pārliecinošu atbalstu – 86 % no visiem balsojušajiem ISO biedriem (voting members) atbalsta tā standartizāciju. Tas ievērojami pārsniedz standarta apstiprināšanai nepieciešamo 75% atbalstu. Plašā un rūpīgā Open XML formāta izvērtēšana, kurā iesaistījās gan tehnoloģiju eksperti, gan lietotāji, gan dažādu valstu valdību pārstāvji, ir ļāvusi standartizācijas procesā to vēl vairāk pilnveidot atbilstoši IT pakalpojumu sniedzēju un lietotāju vajadzībām.

Open XML tagad pievienojas tādiem starptautiskajiem standartiem kā HTML, PDF un ODF.

"Domāju, ka šis balsojums pārliecinoši norāda to, ka arvien vairāk pieaug izpratne par atvērto standartu un savstarpējās sadarbspējas nozīmīgumu. Tagad gan IT pakalpojumu sniedzējiem, gan lietotājiem ir pieejams vēl viens ISO standarts – atvērtais dokumentu formāts Open XML, kas jau šobrīd tiek plaši izmantots arī Latvijā," norāda Sandis Kolomenskis, Microsoft Latvia vadītājs.

Latvijas standarta Informācijas tehnoloģiju tehniskās komitejas loceklis Andrejs Vasiļjevs norāda, ka dažādu dokumentu formātu, tai skaitā, Open XML standartizācija ISO dod informācijas tehnoloģiju attīstītājiem un lietotājiem lielākas izvēles iespējas, veicina konkurenci un nodrošina sistēmu saderību un atvērtību, tādējādi palielinot produktivitāti, samazinot izmaksas un veicinot attīstību.

Open XML vienkāršo informācijas apmaiņu, dokumentu un datu pārvaldīšanu, datu atjaunošanu, sadarbspēju starp dažādiem risinājumiem, kā arī elektronisko dokumentu saglabāšanu ilgtermiņā. Sadarbspēja un dokumentu saglabāšana šobrīd ir vieni no lielākajiem elektronisko dokumentu aprites izaicinājumiem gan Latvijā, gan pasaulē.

Vairāk informācijas - http://www.openxmlcommunity.org/inuse.aspx.

Par Microsoft Latvia
Microsoft Latvia izveidots 1999. gadā kā Microsoft pārstāvniecība Baltijas valstīs. 2003.gadā tika izveidotas Microsoft pārstāvniecības arī Igaunijā un Lietuvā, kas ļāva Microsoft Latvia daudz vairāk koncentrēties uz vietējo tirgu un apstākļiem. Šobrīd Microsoft Latvia strādā vairāk nekā 50 cilvēki, nodrošinot partneru atbalstu, servisu un risinājumu izstrādi, un mārketinga kampaņas.

Par Microsoft
Dibināta 1975. gadā, Microsoft (Nasdaq "MSFT") ir programmu, pakalpojumu un Interneta tehnoloģiju pasaules līdere personālajā un biznesa skaitļošanā. Kompānija piedāvā plašu produktu un pakalpojumu klāstu, kas radīti, lai lietotāji varētu izmantot programmas jebkurā laikā, vietā un iekārtā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Microsoft Latvia;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv