Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Par atvieglojumiem braukšanai Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā no 1.septembra

Publicēts 2009-09-04 13:34:59

Samazināt palielināt tekstu

01.09.2009

No šā gada 1.septembra tiek atcelti Ministru kabineta noteikumi Nr.700 „Noteikumi par pasažieru kategorijām, kam ir tiesības izmantot braukšanas maksas atvieglojumus maršrutu tīkla maršrutos”, līdz ar to pilsētas sabiedriskajā transportā braukšanas maksas atvieglojumi no valsts budžeta līdzekļiem vairs netiek piemēroti pirmsskolas vecuma bērniem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Valmieras pilsētas Sociālā dienesta vadītāja Iveta Liepiņa informēja, ka ar valsts atbalstu turpmāk līdz jaunā Invaliditātes likumprojekta apstiprināšanai bez maksas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt tikai 1.un 2.grupas invalīdi, bērni invalīdi un viņus pavadošās personas.

Taču saskaņā ar pašlaik spēkā esošajiem Valmieras pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem par braukšanas maksu atvieglojumiem Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā (izņemot visa veida taksometrus) tiesības braukt bez maksas ir Valmieras pilsētā dzīves vietu deklarējušiem pensionāriem, kuri sasnieguši 80 gadu vecumu, kā arī Valmieras pilsētā dzīves vietu deklarējušiem trūcīgo daudzbērnu ģimeņu vecākiem, kuru ģimenēs ir 4 vai vairāk nepilngadīgi bērni.

Tiesības iegādāties mēnešbiļetes ar atvieglojumiem Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā ir Valmieras pilsētā dzīves vietu deklarējušiem vispārizglītojošo skolu klātienes skolēniem mācību gada laikā no septembra līdz maijam (ieskaitot) ar 50% atlaidi no vispārizglītojošo skolu skolēnu mēneša braukšanas biļetes cenas, Valmieras pilsētā dzīves vietu deklarējušiem arodizglītības, profesionālās pamatizglītības, profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļu audzēkņiem un augstāko izglītības iestāžu dienas nodaļu studentiem mācību gada laikā no septembra līdz maijam (ieskaitot) ar 50 % atlaidi no mēneša braukšanas biļetes cenas, Valmieras pilsētā dzīves vietu deklarējušiem nestrādājošiem pensionāriem ar 30% atlaidi no mēneša braukšanas biļetes cenas.

Mēnešbiļetes var iegādāties Valmieras autoostā (Valmierā, Stacijas ielā 1), no iepriekšējā mēneša 20.datuma līdz kārtējā mēneša 10.datumam, uzrādot dokumentu, kas apliecina Valmieras pilsētā deklarēto dzīves vietu.

Valmieras pilsētas pašvaldība panākusi vienošanos ar SIA „VTU Valmiera”, ka no šā gada 1.septembra līdz spēkā sāksies jauna kārtība pirmsskolas vecuma bērniem, kuri izmanto pilsētas sabiedrisko transportu, braukšanas maksa netiks piemērota.

Atgādinām, ka 27.augustā, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti apstiprināja pašvaldības Saistošos noteikumus Nr.73 „Par braukšanas maksas atvieglojumiem Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā”, kas stāsies spēkā oktobrī pēc publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”. Pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā netiks piešķirtas trūcīgo daudzbērnu ģimeņu vecākiem, kuru ģimenēs ir četri vai vairāk nepilngadīgi bērni, kā arī Valmieras pilsētā dzīves vietu deklarējušiem vispārizglītojošo izglītības iestāžu 7. – 12.klašu skolēniem, arodizglītības, profesionālās pamatizglītības, profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļu audzēkņiem un augstāko izglītības iestāžu dienas nodaļu studentiem.
   
Ierobežoto finanšu resursu dēļ turpmāk svētku dienās pensionāriem netiks nodrošināta iespēja izmantot pilsētas sabiedrisko transportu bez maksas.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmiera;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv