Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Par gada pārskatu iesniegšanu Uzņēmumu reģistrā

Publicēts 2008-04-11 10:13:33

Samazināt palielināt tekstu

10.04.2008

Vēl pēdējo gadu Uzņēmumu reģistrs (UR) aicina uzņēmējus savlaicīgi iesniegt gada pārskatus, lai pēdējās dienās neveidotos sastrēgums un netiktu paralizēts iestādes darbs.

Gada pārskatus jāiesniedz līdz 30. aprīlim gan UR, gan arī Valsts ieņēmumu dienestā (to paredz gada pārskatu likums).

Sākot ar 2008. gada 1. jūliju gada pārskati turpmāk būs jāiesniedz tikai Valsts ieņēmumu dienestā, kas gada pārskata kopiju elektroniskā formā nodos Uzņēmumu reģistram (Saeima ir atbalstījusi grozījumus gada pārskatu likumā).

Ja savlaicīgi netiek iesniegts gada pārskats, likums paredz administratīvo sodu. Tiesa var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 200 latiem. Uzņēmumu var arī likvidēt. Tiem uzņēmumiem un komersantiem, kuru bilances kopsumma ir viens miljons latu, neto apgrozījums 2,4 miljoni latu un vidējais darbinieku skaits 250, gada pārskats jāiesniedz līdz 31.jūlijam. Gada pārskati nav jāiesniedz individuālajiem uzņēmumiem, ģimenes uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, individuālajiem komersantiem, ja to gada ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem nepārsniedz 200 000 tūkstošus latu pārskata gada sākumā. Gada pārskatu statistiku var aplūkot šeit.

www.ur.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Uzņēmumu reģistrs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv