Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Par koku izciršanu ielu rekonstrukcijas laikā

Publicēts 2009-08-01 19:52:13

Samazināt palielināt tekstu

31.07.2009

Valmierā šovasar norisinās nozīmīgu ielu atjaunošanas darbi, kuru laikā vietām tiek veikta arī koku izciršana.

Saimnieciskās darbības koordinācijas nodaļā informēja, ka dažādā apjomā koku izciršana pārbūves ietvaros notiek gan Valkas un Tērbatas ielā, gan Rīgas ielā. Koku ciršana notiek saskaņoti, iepriekš izvērtējot katru no tiem. Pirms rekonstrukcijas projektu akceptēšanas, pašvaldības Koku novērtēšanas komisija iepazīstas ar koku stāvokli darbu zonā. Nocērtamie koki tiek izvēlēti arī, ņemot vērā satiksmes drošību, kā arī to, vai, izbūvējot apakšzemes komunikācijas, netiks bojāta sakņu sistēma un koks nākotnē tāpat iznīks. Lielākā daļa no izcirstajiem kokiem ir veci, mazvērtīgi gan sugas, gan kvalitātes ziņā- liela daļa nav derīgi pat malkai.

Pašvaldības Attīstības nodaļas vides speciāliste Iveta Ence savukārt piebilda, ka vietās, kur paredzēta vērtīgāku koku izciršana, tiek piedāvāti alternatīvi apzaļumošanas varianti. No satiksmes drošības viedokļa maģistrālo ielu apzaļumošanai tie ir vai nu zemās kokaugu formas, košumkrūmi, dzīvžogi, vai zālāju joslas.

Jāpiebilst, ka zaļās teritorijas, neskaitot ielu un pagalmu apstādījumus, Valmieras pilsētā aizņem 1/3 no kopējās platības.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmiera;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv