Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts robežsardzes darbība un iedzīvotāju migrācija

Par Valsts robežsardzes struktūrvienību reorganizāciju

Publicēts 2007-05-02 12:51:22

Samazināt palielināt tekstu

Lai nodrošinātu savlaicīgu Valsts robežsardzes teritoriālo struktūrvienību sagatavošanu uzdevumu izpildei pēc Latvijas Republikas pievienošanās Šengenas līgumam, ar 2007. gada 1. maiju Valsts robežsardze uzsāk struktūras reorganizāciju.

Ar 2008.gada 1.janvāri Latvijas Republika plāno pievienoties Šengenas līgumam. Ar Latvijas Republikas pievienošanos Šengenas līgumam tiks atcelta robežapsardzība un robežkontrole uz Latvijas Republikas – Lietuvas Republikas un Latvijas Republikas – Igaunijas Republikas valsts robežas.

Lai palielinātu administratīvo kapacitāti un personāla skaitu tiešā robežas apsardzībā un imigrācijas uzraudzībā, 2007. gada 1.maijā tiek likvidēta Valsts robežsardzes Sēlijas pārvalde. Sēlijas pārvaldes atbildībā esošā Latvijas – Lietuvas robežas posma un Jēkabpils un Aizkraukles rajona imigrācijas uzraudzību pārņem Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes. Ar 1. maiju izveidotas Jēkabpils un Aizkraukles pilsētu un rajonu imigrācijas nodaļas.

Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Gunārs Dāboliņš uzsver, "Lai novērstu iespējamo nelegālo imigrantu pieplūdi Latvijas Republikā un spētu veikt kompensējošos pasākumus uz Šengenas iekšējās robežas, ir nepieciešams jau tagad uzsākt Valsts robežsardzes struktūrvienības noteiktos Latvijas Republikas rajonos reorganizāciju, kā arī palielināt personāla skaitu uz austrumu un jūras robežām.".

Reorganizācija paredz līdz šā gada 1. maijam izstrādāt jaunus Latvijas – Lietuvas un Latvijas – Igaunijas valsts robežas apsardzībā un kontrolē iesaistīto, attiecīgi Valsts robežsardzes Liepājas, Jelgavas un Valmieras pārvalžu personāla štata amatu sarakstu projektus, kuri iespējams stāsies spēkā ar 2008. gada 1.janvāri. "Ir svarīgi jau šodien katram robežsargam garantēt iespēju turpināt dienestu Valsts robežsardzē pēc robežkontroles atcelšanas uz iekšējām robežām.", uzsver Valsts robežsardzes priekšnieks.

Ar 2008. gada 1. janvāri plānots izveidot Siguldas, Olaines un lidostas "Rīga" imigrācijas nodaļu, Limbažu pilsētas un Limbažu rajona imigrācijas nodaļas, Valmieras pilsētas un Valmieras rajona imigrācijas nodaļas, Valkas pilsētas un Valkas rajona imigrācijas nodaļas, Alūksnes pilsētas un Alūksnes rajona imigrācijas nodaļas, Bauskas pilsētas un Bauskas rajona imigrācijas nodaļas, Jelgavas pilsētas un Jelgavas rajona imigrācijas nodaļas, Saldus pilsētas un Saldus rajona imigrācijas nodaļas, Rucavas imigrācijas nodaļu, kā arī trīs jaunas imigrācijas nodaļas Rīgas pilsētā.

www.rs.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv