Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Pēc rekonstrukcijas atklāj Valmieras notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Publicēts 2009-07-17 11:19:01

Samazināt palielināt tekstu

15.07.2009

Trešdien, 15.jūlijā pēc rekonstrukcijas atklātas Valmieras notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (NAI), kas atbilst visām Eiropas Savienības direktīvām un Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām.

Pasākumā piedalījās Vides ministrijas Valsts sekretārs Guntis Puķītis, Vides ministrijas Valsts sekretāra vietniece Vija Gēme, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, kā arī a/s „Per Aarsleff" Latvijas filiāles izpilddirektors Roberts Mončinskis.

Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija un būvniecība tika veikta Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos”’ ietvaros, un tas ir viens no nozīmīgākajiem projektiem, kāds īstenots Valmierā. Rekonstrukcijas rezultātā optimizēts notekūdeņu attīrīšanas process, kā arī ievērojami uzlabota notekūdeņu izplūdes kvalitāte saņēmējupē – Gaujā.

Projekta ietvaros izbūvētas jaunas tehnoloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, dūņu īslaicīgās uzglabāšanas lauks, rekonstruēta apkures sistēma, pārbūvēts izlaides cauruļvads uz Gauju, rekonstruēta laboratorija un iepirktas modernas iekārtas, iegādāts un uzstādīts stacionārs dīzeļģenerators, lai nodrošinātu iekārtu darbību strāvas pārtraukuma gadījumā. Izbūvēta septisko dūņu pieņemšanas kamera, izveidota iekārtu uzraudzības vadības un datu apkopošanas sistēma. Veikta brauktuves asfaltēšana Grīšļu ielā posmā no iebrauktuves notekūdeņu attīrīšanas iekārtu virzienā uz Brūkleņu ielu.

Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcijas un būvniecību Valmieras pilsētā par 6015 999, 56 eiro (bez PVN) veica A/S „PER AARSLEFF”, piesaistot 14 apakšuzņēmējus. Tehnoloģija un iekārtas, kas izmantotas Valmieras notekūdeņu attīrīšanas sistēmas uzlabošanai, pielietotas citos projektos Latvijā un citviet Eiropā, kur uzņēmums strādājis.

Valmieras notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija sākās 2007.gada jūlijā un noslēdzās 2009.gada 29.jūnijā, kad objekts tika pieņemts ekspluatācijā.

53,47% no PROJEKTA „ŪDENSSAIMNIECĪBAS ATTĪSTĪBA AUSTRUMLATVIJAS UPJU BASEINOS” ATTIECINĀMĀM IZMAKSĀM FINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA.
„ŠIS PROJEKTS PALĪDZ MAZINĀT EKONOMISKĀS UN SOCIĀLĀS ATŠĶIRĪBAS EIROPAS SAVIENĪBAS PILSOŅU VIDŪ”.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmiera;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv