Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Pirms 10 gadiem dzimis pirmais Latvijas interneta ziņu portāls DELFI

Publicēts 2009-11-26 21:21:44

Samazināt palielināt tekstu

25.11.2009

26.novembrī aprit 10 gadi, kopš sāka darboties pirmais Latvijas interneta ziņu portāls DELFI. Šīs desmitgades laikā DELFI saglabājis vadošās pozīcijas interneta ziņu mediju tirgū gan pēc auditorijas lieluma, gan arī pēc reklāmas apgrozījuma.

A/s „Delfi” sākotnēji piederēja informācijas tehnoloģiju kompānijai „MicroLink”, līdz 2003.gadā to iegādājās Norvēģijas uzņēmums „Findexa”, bet kopš 2007.gada „Delfi” iekļāvies Baltijā  mediju koncerna „Ekspress Grupp” sastāvā. Ar DELFI zīmolu darbojas ziņu mediji Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Ukrainā.

A/s „Delfi” direktors Juris Mendziņš: “Ja ticam aplēsēm, ka viens interneta biznesā pavadīts gads pēc dinamikas un attīstības ātruma pielīdzināms 7-8 reālā ekonomikā pavadītiem, tad Delfi līdzšinējais attīstības ceļš ir pielīdzināms cilvēka mūža garumam. Tādēļ mēs vēlamies teikt lielu paldies gan mūsu sadarbības partneriem, gan arī lasītājiem, kuri ir bijuši tik pacietīgi un bijuši kopā ar mums visu šo laiku”.

Saskaņā ar pētījumu aģentūras “TNS Latvia” datiem, kuri sāka mērījumus sākot no 2001.gada, portāla apmeklējums ir audzis vairā kā 7 reizes. 2009.gadā DELFI sešos mēnešos ir apmeklēluši 868 tūkstoši lietotāju, jeb 80.7% no visiem interneta lietotājiem Latvijā.

DELFI desmit gados ir būtiski izaudzis ne tikai lietotāju pameklējuma ziņā, bet arī publicēto rakstu, komentāru un piedāvāto pakalpojumu ziņā.

• 1999.g. 26.novembrī tika publicētas 48 ziņas un saņemti 19 komentāri.
• 2009.g novembrī vidēji dienā tiek publicētas 234 ziņas, un saņemti 8750 komentāri.
• Portāla darbības sākumā tika piedāvāti tikai 5 pakalpojumi, šobrīd to ir vairāk par 20.
 
Pirmās trīs ziņas, kas tika publicēta DELFI portālā 1999.g. 26.novembrī:
• Latvijā tiek atklāts jaunas paaudzes portāls – DELFI
http://www.delfi.lv/archive/article.php?id=1316
• Vecas smadzenes nezaudē savas spējas
http://www.delfi.lv/archive/article.php?id=1404
• “Tissot Navigator” iegūst “Popular Science” balvu
http://www.delfi.lv/archive/article.php?id=1409

Pēdējo gadu laikā DELFI īpašu uzmanību pievērš jaunu satura pasniegšanas veidu attīstībai. DELFI Foto un DELFI.TV jau pirmajos darbības gados nostiprinājuši pozīcijas starp apmeklētākajiem šāda formāta medijiem Latvijā. Arī turpmākā DELFI stratēģija ir laikmetīgu multimediālu produktu un lietotāju satura veicināšana.

Desmitgades jubilejas ietvaros aicinām ceturtdien, 26.novembrī portālā DELFI uzdot jautājumus portāla redakcijai par portāla vēsturi, satura politiku un nākotnes plāniem, uz kuriem tuvāko dienu laikā tiks sniegtas izsmeļošas atbildes.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delfi, AS;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv