Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

Pirmsjāņu vakarā viss notiek pa īstam! LTV 1.kanālā tiešraidē translēs „Skroderdienas Silmačos”

Publicēts 2009-06-13 14:09:08

Samazināt palielināt tekstu

12.06.2009

22.jūnijā jau no 17:30 Latvijas Televīzijas 1.kanālā notiks nebijusi tiešraide - Latvijas Nacionālā teātra iestudējums - Rūdolfa Blaumaņa SKRODERDIENAS SILMAČOS. Pirmo reizi Latvijas televīzija skatītājiem tiešraidē piedāvās iespēju vērot gan izrādi, gan izrādes aizkulisēs notiekošo. Pirms izrādes un starpbrīdī skatītāji būs liecinieki tam, kā top izrādei nepieciešamie rekvizīti, kā pārtop dekorācijas, ieskatīsies aktieru grimētavās, piedāvās iespēju tikties ar šī iestudējuma aktieriem, kā arī iepriekšējo iestudējumu zvaigznēm. Pirmsjāņu svētku sajūtā , atbalstot šo translāciju no Latvijas Nacionālā  teātra , mūs vienos Latvijas Krājbanka .

Plkst.17:30 rādīs īpašo „100 g kultūras” izlaidumu, kas veltīts „Skroderdienām Silmačos”, plkst.18:00 - „Dienas ziņas” tiešraidē no Nacionālā teātra; plkst.18:15 sāksies izrādes translācija. Tiešraidi no Latvijas Nacionālā teātra vadīs Uģis Joksts, Ilze Strenga un Kristīne Virsnīte.

„Skroderdienas Silmačos jau vairs nav tikai izrāde. Tas ir daudz lielāks un būtiskāks notikums mūsu dzīvē un, iespējams, šajā brīdī jo īpaši. Tā ir kopības izjūta, paaudžu saprašanās un šoreiz arī iespēja ielīgot Jāņus, svinot Skroderdienas katrā mājā, katrā sētā. Latvijas televīzijai ir liels gods un prieks dāvāt visiem Latvijas iedzīvotājiem šo iespēju. „Lai līgojam, lai svinam, šai’ svētku vakarā, pēc svētkiem skaidri zinām, būs sukas šā vai tā !” akcentē LTV ģenerāldirektors Edgars Kots.
 
Izrādes režisors – Edmunds Freibergs, scenogrāfs Gunārs Zemgals, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa; galvenajās lomās – Daiga Gaismiņa (Antonija), Mārcis Maņjakovs (Aleksis), Ivars Puga (Dūdars), Evija Skulte (Elīna), Mārtiņš Egliens (Kārlēns), Ainārs Ančevskis (Rūdis), Dita Lūriņa (Ieviņa), Jānis Skanis (Ābrams), Uldis Anže (Joske), Daiga Kažociņa (Zāra), Astrīda Kairiša (Bebene), Jānis Kaijaks (Pindaks), Dace Bonāte (Pindacīša), Egils Melbārds (Pičuks), Anna Klēvere (Auce), Gunta Virkava (Tomuļu māte) u.c. Šogad „Skroderdienas Silmačos” būs skatāmas pēdējoreiz šajā versijā. Noslēguma izrādē skatītāji varēs cienāties ar Limbažu sieru un „Cēsu Alus” dzērieniem.

“Skroderdienu” popularitāte ar katru to iestudējumu un atjaunojumu ir tikai augusi. Ja Latvijas laika “Skroderdienas Silmačos” bija joku luga ar atpazīstamām sadzīves situācijām no pašu dzīves vai atmiņām par neseno laiku, kur gardi varēja izsmieties par savu dabu un raksturu mīlestības un “andeles” lietās, tad padomju laika “Skroderdienu Silmačos” iestudējumi kļuva par apliecinājumu latviskai identitātei, un tikpat svarīgas kā joki un mīlestības peripetijas šai lugā kļuva Zāļu vakara skats ar līgošanu.

Savukārt šodien “Skroderdienas Silmačos” ir tautas gabals, kas folklorizējies un kam ir teju rituāla nozīme, un retais apdomā, kas tad šai lugā tā piesaista un kāpēc to tiešām var skatīties vēl un vēl. Savā ziņā “rituāla daba” tām ir arī teātramīļu vidū – ar “Skroderdienām Silmačos” beidzas teātra sezona Nacionālajā teātrī, un arī citos teātros sākas vasaras brīvdienas.
Latvijas Nacionālajā teātrī “Skroderdienas Silmačos” iestudējuši: Aleksis Mierlauks (1921, atj. 1924), Alfrēds Amtmanis-Briedītis (1935, 1955), Jānis Zariņš (1941), Alfreds Jaunušans (1975, A. Amtmaņa-Briedīša inscen. atj.), Edmunds Freibergs (1994, 2002).

Latvijas Nacionālā teātra ģenerālsponsors ALFOR, oficiālā aviokompānija airBALTIC, oficiālais mobilo sakaru nodrošinātājs LATVIJAS MOBILAIS TELEFONS.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: LTV;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv