Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

Raimonda Munkevica paziņojums presei

Publicēts 2009-11-27 20:15:00

Samazināt palielināt tekstu

2009.gada 26.novembrī TV 3 ziņās plkst.19.50 tika pārraidīta žurnālistes Aijas Stikānes sagatavotā reportāža „Tiesas priekšā stājies arī bijušais Jūrmalas mērs Ģirts Trencis”.

Sižeta ietvaros žurnāliste Aija Stikāne norāda sekojošo: „Situācija ir vai nu komiska, vai likumsakarīga, bet Jūrmalas pilsētas mēri agri vai vēlu stājas tiesas priekšā. Šobrīd Jūrmalas tiesā atrodas bijušais pilsētas mērs Ģirts Trencis un arī esošais pilsētas mērs Raimonds Munkevics. Šobrīd uz apsūdzēto sola atrodas Trencis.... tagad viņu apsūdz par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, kamēr viņš bija iepriekšējā amatā. KNAB esot uzsūtījis tagadējais domes priekšsēdētājs, lai atgūtu savu amatu”.

Informēju, ka Aijas Stikānes apgalvojums „KNAB esot uzsūtījis tagadējais domes priekšsēdētājs, lai atgūtu savu amatu” ir nepatiess. Tas ir izteikts apgalvojuma formā, tātad tas ir konkrēts fakts, kas ir pakļauts patiesības pārbaudei, un tā pastāvēšanai jābūt pierādījumiem. Ja kāds apgalvo faktu, kas aizskar personas godu un ceļ neslavu, piedēvējot man konkrētas darbības, tad šī fakta paudējam ir jāpierāda izteikumu atbilstība patiesībai. Attiecībā uz faktu izplatīšanu vispārējais princips ir, ka faktam ir jāatbilst patiesībai. TV 3 sižetā paustās informācijas veids norāda uz to, ka autoru primārais mērķis bija celt neslavu masu saziņas līdzekļos.

TV 3 ziņu sižets satur tādas frāzes kā: „Arī pret Munkevicu ierosināta krimināllieta par mantas piesavināšanos lielā apmērā. Sākotnēji pret viņu bija uzsākti četri kriminālprocesi, kas šogad apvienoti vienā. Viņam draud pat lielāks ieslodzījums līdz 15 gadiem”. No minētā viennozīmīgi secināms, ka ziņu sižeta autore norāda, ka R.Munkevica darbības atzīstamas par kriminālsodāmām.
   
Uzskatu, ka ar TV 3 sižetā minētajiem nepatiesajiem un pazemojošajiem apgalvojumiem ir aizskarts ne tikai mans gods un celta neslava, bet arī Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju - vēlētāju, kā arī Latvijas valsts un tās atbalstītāju gods.
   
Eiropas Cilvēktiesību tiesa 2001.gada 29.marta spriedumā lietā Thoma pret Luksemburgu norādījusi, ka valsts ierēdņiem ir nepieciešams baudīt sabiedrības uzticību, lai tie varētu pildīt savus pienākumus. Uzskatu, ka konkrētajā sižetā tās autorei bija jāņem vērā mana kā pašvaldības amatpersonas loma demokrātiskā sabiedrībā, kam jābauda sabiedrības uzticība, lai veiksmīgi pildītu savus pienākumus, un Aijas Stikānes sniegtais vērtējums ir klaji aizskarošs, kas pārkāpj nevainīguma prezumpciju, jo es kā amatpersona publiskajā telpā tiku vainots krimināli sodāmu darbību izdarīšanā.

Ievērojot visu augstāk izklāstīto, lūdzu atsaukt TV 3 2009.gada 26.novembra ziņu raidījumā izplatīto informāciju: „KNAB esot uzsūtījis tagadējais domes priekšsēdētājs, lai atgūtu savu amatu” un „Viņam draud pat lielāks ieslodzījums līdz 15 gadiem”.

Lai turpmāk novērstu nepārbaudītas, neprecīzas un vienpusējas informācijas izplatīšanos plašsaziņas līdzekļos, aicinu žurnālistus ievērot Latvijas Žurnālistu savienības Ētikas kodeksu, kas nosaka, ka viens no galvenajiem žurnālista darba uzdevumiem ir garantēt sabiedrībai patiesas un pārbaudītas informācijas sniegšanu. Patiesā cieņā un pārliecībā par līdzšinējās labās sadarbības un savstarpējās uzticēšanās turpinājumu,

Priekšsēdētājs    Raimonds Munkevics

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Raimonds Munkevics;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv