Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nekustamie īpašumi un būvniecība

Re&Re restaurēs Cēsu pili

Publicēts 2009-11-26 21:46:55

Samazināt palielināt tekstu

Būvniecības un restaurācijas uzņēmums “Re&Re” un Cēsu novada pašvaldība 24. novembrī noslēdza abpusēji nozīmīgu līgumu par Cēsu Jaunās pils restaurāciju. Līguma ietvaros līdz 2011.gada nogalei “Re&Re” veiks vēsturiski nozīmīgus un sarežģītus pils 18./19. gadsimta interjera un tā elementu restaurācijas un rekonstrukcijas darbus. Restaurācijas darbi tiks sākti nekavējoties.

“Cēsu Jaunās pils interjera restaurācija ir pēdējais posms novadam ļoti nozīmīgā Cēsu pils atjaunošanas projektā. Tas ietvēra būvniecības darbus, kompleksa sakārtošanu, labiekārtošanu, kā arī ekspozīcijas atjaunošanu. Viss tiek darīts ar mērķi piesaistīt Cēsīm vēl vairāk tūristus, jo Pils ļaus mums kļūt par vēl vienu vērtīgu tūrisma gala mērķi. Rezultātā - ekonomiskais ieguvums un lepnums par vēstures pieminekli visam novadam. Organizējot atklāto konkursu, mēs lieliski apzinājāmies, ka kultūrvēsturiskais piemineklis prasa īpašas zināšanas, pietāti un prasmes. Uzskatu, ka Cēsu pils interjers “Re&Re” meistaru un komandas rokās būs drošībā, “ uzsver Gints Šķenders, Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs.

Cēsu Jaunās pils restaurācija notiek ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu projekta “Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” ietvaros un ir šī projekta pēdējais posms.  Līgums par restaurācijas darbiem  starp Cēsu novada pašvaldību un SIA “Re&Re” tiek slēgts, pamatojoties uz atklāta konkursa “Cēsu Jaunās pils rekonstrukcija II” rezultātiem.
 
“Cēsu Jaunās pils interjera restaurācijas darbi ir profesionāli sarežģīts process, jo apvieno kultūras un arhitektūras mantojuma saglabāšanu, zināšanas par seno meistaru darba paņēmieniem,, pils un atbilstošā laika perioda vēsturi, izpratni par muzeju darbības specifiku, kā arī lielu pieredzi un profesionālismu restaurācijas procesā. “Re&Re” šobrīd ir viens no vadošajiem un profesionālākajiem būvniecības restaurācijas jomas uzņēmumiem Latvijā, kas īsteno arī nozīmīgu izglītošanas darbu Latvijā, piesaistot ārvalstu vadošos ekspertus, tāpēc mēs esam ļoti priecīgi, ka nozīmīgais uzdevums - Cēsu pils restaurācija - ir uzticēts tieši mums, “ stāsta Didzis Putniņš, SIA “Re&Re” valdes loceklis.

Cēsu pils interjera restaurācijas ietvaros “Re&Re” veiks oriģinālā 18.gadsimta interjera izpēti un fiksāciju, lai atklātu oriģinālos krāsojumus, gleznojumus un izstrādātu tālāko veicamo darbu programmu. Pēc izpētes tiks veikta pils griestu un sienu vērtīgāko fragmentu restaurācija, kuru papildinās oriģinālo gleznojumu un krāsojumu atjaunošanu, grīdas un kamīnu restaurācija, kā arī laikmetam atbilstošo interjera priekšmetu izgatavošana un montāža. Interjera dizains tiks veidots atbilstoši oriģinālajam 18. gadsimta Cēsu pils interjeram. Cēsu pils restaurācijas projekta ietvaros “Re&Re” sadarbosies ar Latvijas Restauratoru biedrību, AIG, Cēsu pils muzeja vadību, vēsturnieku Daini Bruģi, kā arī itāļu restauratori, profesori Almu Ortolan. Lai veicinātu profesionālu un kvalitatīvu restaurācijas vides attīstību Latvijā, restauratoru zināšanu un pieredzes paplašināšanu, arī šajā projektā “Re&Re” turpinās ārvalstu ekspertu pieredzes apmaiņu seminārus, kas tika aizsākti, atjaunojot Rīgas Biržas namu.

SIA “Re&Re” ir viens no Latvijas vadošajiem būvuzņēmējiem, kas dibināts 1993.gadā. Uzņēmums pamatā darbojas kā ģenerāluzņēmējs, nodrošinot pilnu projekta ciklu no skices līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā.. “Re&Re” viens no darbības virzieniem ir restaurācija, kuru uzņēmums ir profesionāli attīstījis un pilnveidojis, lai nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu, kuram Latvijā šobrīd nav līdzinieku. SIA “Re&Re” ir restaurējis tādus nozīmīgus objektus kā Latvijas Nacionālais teātris, arhitekta Jāņa Alkšņa jūgendstila ēka Elizabetes ielā 3, Baltijas Starptautiskās bankas nams Vecrīgā, Benjamiņu nams Rīgā, Kr. Barona ielā, Rīgas Fondu biržas ēka un Čehova Rīgas krievu teātris.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Re&Re, SIA;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv