Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Reģionos sākas Latvijas attīstības scenāriju apspriešana

Publicēts 2008-04-09 17:41:14

Samazināt palielināt tekstu

Nākamnedēļ sāksies reģionālo forumu otrais posms – aktīvas diskusijas par Latvijas attīstības iespējamajiem scenārijiem līdz 2030.gadam. Katru dienu no 14.aprīļa līdz 18.aprīlim piecās Latvijas pilsētās – Kuldīgā, Rīgā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Gulbenē iedzīvotāji kopā ar pašvaldību pārstāvjiem, ministriju speciālistiem, kā arī Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas (LIAS) vadības grupas pārstāvjiem runās un analizēs, kādas iespējas mums paveras un kādi ir priekšnosacījumi, izvēloties vienu vai otru nākotnes scenāriju.

"Latvijas ilgtspējīgas attīstības scenāriji ir veidoti balstoties uz rūpīgu sociālo, politisko, ekonomisko un vides faktoru analīzi. Scenāriju izstrādē esam vadījušies gan no citu valstu pieredzes, gan ekspertu un iedzīvotāju paustajiem viedokļiem iepriekšējos forumos, diskusijās un tematiskajos semināros. Mums jāņem vērā arī globālais konteksts un ārējie izaicinājumi, kas jau tagad ietekmē Latvijas attīstības procesus. Es uzskatu, ka darbs ir vēl tikai sākuma stadijā, tāpēc gribu aicināt visus iepazīties ar paveikto un aktīvi piedalīties reģionālo diskusiju otrajā etapā", darba gaitu skaidro LIAS redakcijas grupas vadītājs Roberts Ķīlis.

Sabiedrības līdzdalības projekts "Latvija 2030.Tava izvēle" ir parādījis, ka attīstības stratēģiju izstrāde lielā mērā ir izaicinājums īstermiņa domāšanai. Reģionālajos forumos LIAS redakcijas grupas eksperti iepazīstinās klātesošos ar citu valstu pieredzi attīstības scenāriju izstrādē, diskutēs par to, kā iespējams no stratēģiskajām izvēlēm nonākt līdz attīstības scenārijiem, kā arī runās par to, kādi ir iespējamie Latvijas attīstības scenāriji. Forumos piedalīsies Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors un LIAS redakcijas grupas vadītājs Roberts Ķīlis, Latvijas Bankas prezidenta padomnieks Edvards Kušners, kā arī katra reģiona pilsētu domes priekšsēdētāji. Foruma moderators būs žurnālists Haralds Burkovskis.

Reģionālās diskusijas turpinās līdz šim iesākto darbu pie sabiedrības līdzdalības projekta "Latvija 2030. Tava izvēle". Pirmajam diskusiju posmam tika izvirzītas 29 dilemmas dažādās nozarēs, kas tika aktīvi apspriestas reģionālajos forumos Cēsis, Rīgā, Jelgavā, Liepājā un Daugavpilī, kā arī tematiskajos semināros uzņēmējiem par eksportu un tautsaimniecību, enerģētikas nozares pārstāvjiem, izglītības un sabiedrības pārvaldes darbiniekiem. Jau no projekta uzsākšanas sākuma, tā autori un atbalstītāji regulāri aicina arī visus Latvijas iedzīvotājus, pilsoniski aktīvos sabiedrības pārstāvjus piedalīties un izteikt savu viedokli par to, kādā Latvijā mēs vēlamies dzīvot un ieteikt, kā šādu Latviju veidot, gan piedaloties kādā no reģionālajiem forumiem, gan diskutējot augstskolās, kā arī internetā www.latvija2030.lv vai sūtot ieteikumus pa e-pastu [email protected] .


Jauniešu forums

Nākotnes plānošanā aktīvi iesaistījušies arī jaunieši no visiem Latvijas reģioniem. Projekta ietvaros tiek izstrādāts skolēnu un studentu Latvijas attīstības redzējums. Darba rezultātā taps dokuments, kurā redzēsim, kādu jaunieši vēlas redzēt Latviju tālajā 2030. gadā un kas viņuprāt būtu jādara, lai ieceres īstenotos. Jauniešu diskusijas notiks reģionālo forumu ietvaros. Jauniešu projektu koordinē biedrība "Jauniešu konsultācijas", kas sadarbojas ar vairākām citām jauniešu organizācijām - Latvijas Jaunatnes padome, AIESEC, Latvijas Studentu apvienība, SO "Ideju māja", klubs "Māja". "Līdzšinējos forumos un diskusijās ar jauniešiem esam ieguvuši plašu informāciju par dažādām ar Latvijas attīstību saistītām tēmām. Priecē jauniešu pozitīvā attieksme un vēlme līdzdarboties Latvijas nākotnes veidošanā. Jauniešu aktivitātes turpināsies nākamajos forumos, kuros notiks debates par dažādiem Latvijas attīstības scenārijiem", stāsta jauniešu projekta vadītājs Andris Čeksters. Jauniešu forumi notiks no 14.-18.aprīlim Kuldīgā, Rīgā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Gulbenē reģionālo forumu telpās, dienas otrajā pusē.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Edgars Zalāns; AIESEC;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv