Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts robežsardzes darbība un iedzīvotāju migrācija

Robežsardze saņem ASV dāvinājumu

Publicēts 2007-04-25 12:11:01

Samazināt palielināt tekstu

2007. gada 24. aprīlī Valsts robežsardze dāvinājumā no Amerikas Savienotajām Valstīm saņēma dažādas radiācijas mērīšanas iekārtas par kopējo vērtību 56 590 USD.

Aprīkojums dāvināts ASV Valsts departamenta Eksporta kontroles un robežu drošības programmas (EXBS) ietvaros. Iekārtas izmantos robežsargi robežkontroles punktos, kas atrodas uz Latvijas Eiropa Savienības ārējām robežām.

Pērn, no EXBS programmas Valsts robežsardze kā dāvinājumu saņēma divus Yamaha Rhino 660 kvadriciklus un 10 nakts redzamības iekārtu komplektus (Rigel Optics NVG).

Sadarbība ar ASV Latvijas Valsts robežsardzei sekmīgi aizsākusies jau 1993.gadā. Valsts robežsardze no ASV ir saņēmusi gan materiāli tehnisko palīdzību, gan robežsargu apmācību. Kopš 1993.gada robežsargi ir piedalījušies ASV organizētajos 17 apmācību kursos Latvijā, 5 ASV, 5 trešajās valstīs. ASV kopumā pieredzi apguva 30 Robežsardzes amatpersonas. Minētajā laika posmā Valsts robežsardzes kā dāvinājumu no ASV ir saņēmusi 321 dažādu tehnisko iekārtu, tajā skaitā radiācijas kontroles aparātus, datortehniku, magnētiskos, seismiskos un infrasarkano staru sensorus, GPS iekārtas un automašīnas.

www.rs.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv