Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Samazināts administratīvais slogs meža reproduktīvā materiāla izmantošanai

Publicēts 2009-05-20 13:04:35

Samazināt palielināt tekstu

19.05.2009

Valdība šodien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos "Noteikumi par meža reproduktīvo materiālu".

Normatīvajā aktā veikti grozījumi, lai samazinātu administratīvo slogu meža reproduktīvā materiāla ražotājiem un izmantotājiem. Grozījumos iestrādāti nosacījumi, kas paredz lielākas iespējas meža reproduktīvo materiālu pārvietot. Savukārt, meža reproduktīvā materiāla - sēklu, sējeņu, stādu un augu daļu, ko paredzēts izmantot meža atjaunošanai vai ieaudzēšanai - ieguves apgabala robežas ir noteiktas pa dabiskajām šķirtnēm, piemēram, upēm, autoceļiem u.c. Līdz ar to meža reproduktīvā materiāla ieguves apgabalu robežas nebūs saistītas ar administratīvi teritoriālā iedalījuma turpmākām izmaiņām.

Grozījumos arī precizēta meža reproduktīvā materiāla ievešanas kārtība Latvijā no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis (trešajām valstīm).

 Lai vienkāršotu meža reproduktīvā materiāla tirdzniecības un izmantošanas kārtību, kā arī samazinātu administratīvo slogu tā piegādātājiem, noteikumi paredz sēklu vienību vai meža reproduktīvā materiāla partiju apvienošanu, ja tas ražots dažādos ražas gados.

Tāpat turpmāk Latvijas teritorijā atestētu un reģistrētu meža reproduktīvā materiāla ieguves avotu reģistra kopsavilkums būs publiski pieejams Valsts meža dienesta (VMD) mājas lapā, tādējādi samazinot VMD administratīvās izmaksas.

Grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv