Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Sorosa fonds atbalsta Latvijas skolas

Publicēts 2009-08-25 15:52:46

Samazināt palielināt tekstu

21.08.2009

Patreizējā valsts situācijā ir apdraudētas daudzu skolu pastāvēšanas iespējas. Lai saglabātos skolas, funkcionētu sabiedrības izglītības un attīstības centri ir nepieciešama iniciatīva un atbalsts. Programmas „Pārmaiņu iespēja skolām” ietvaros šādu atbalstu Latvijas skolu un pašvaldību iedzīvotāju izglītības un sociālajām vajadzībām sniegs Sorosa fonds Latvija (SFL).

Programmas „Pārmaiņu iespēja skolām” mērķis ir veicināt skolu pārveidi par daudzfunkcionāliem izglītības, kultūras, sociālā atbalsta centriem, veidojot partnerības starp pārvaldes, izglītības, uzņēmējdarbības un nevalstiskā sektora organizācijām. Būtisks kritērijs pieteikumu izvērtēšanā ir vietējās pašvaldības veiktā analīze un izpratne par iedzīvotāju sociālajām un izglītības vajadzībām.

Atbalstu piešķirs 40 – 50 skolām, lai veicinātu un atbalstītu to veidošanu par daudzfunkcionāliem kultūras un izglītības centriem. Programmā „Pārmaiņu iespēja skolām” atklāta konkursa kārtībā varēs pieteikties pašvaldības ar savām izglītības iestādēm. Līdzekļi skolu atbalstam tiks piešķirti no Dž.Sorosa izveidotā Ārkārtas palīdzības fonda. SFL projektu īstenos sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Latvijas Lauku forumu (LLF).

Pieteikumus programmas „Pārmaiņu iespēja skolām” projektu konkursa pirmajai kārtai varēs iesniegt līdz 2009. gada 15.septembrim. Pirmo kārtu izturējušie pretendenti tiks lūgti iesniegt izvērstus projektu pieteikumus līdz 2009.gada 10.oktobrim. Projekta ietvaros Latvijas pašvaldībām tiks piešķirti 40 – 50 granti 25 000 eiro apmērā. Projekta pieteikumu izvērtēšana notiks saskaņā ar vispārējām SFL prasībām projektu pieteikumiem, īpašu uzmanību pievēršot lauku skolām. No 2009.gada 25.augusta projekta pieteikuma anketa būs pieejama SFL interneta vietnes www.sfl.lv sadaļā „Aktualitātes” un IZM mājas lapā.

www.rpr.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sorosa fonds; Pārmaiņu iespēja skolām; Ārkārtas palīdzības fonds; Finansējums skolām;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv