Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Apdrošināšana

Valdība lemj par izmaiņām OCTA likumā

Publicēts 2007-04-24 22:04:46

Samazināt palielināt tekstu

Lai sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) sfēru sakārtotu atbilstoši Eiropas Savienības (ES) prasībām, valdība otrdien, 24.aprīlī, apstiprināja grozījumus OCTA likumā. Izmaiņas ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām nodrošinās pilnīgāku zaudējumu kompensāciju.

Grozījumi likumā skars saskaņoto paziņojumu lietošanu, apdrošināšanas gadījuma pieteikšanas kārtību, garantijas fonda līdzekļu administrēšanu un citas normas. Līdz ar grozījumiem OCTA likumā tiks ietvertas vairāku ES direktīvu prasības, kā arī veiktas redakcionālas izmaiņas.

Atbilstoši plānotajām izmaiņām apdrošinājuma ņēmējs saskaņotā paziņojuma veidlapas varēs saņemt, ne tikai noslēdzot apdrošināšanas līgumu, bet arī uzrādot ar šo apdrošinātāju noslēgtu apdrošināšanas līgumu.

Līdz ar grozījumu stāšanos spēkā Latvijas Republikā pastāvīgi dzīvojošai personai, kas cietusi ceļu satiksmes negadījumā Eiropas Ekonomikas zonas valstī, būs tiesības iesniegt prasību Latvijas Republikas tiesā pret negadījumā vainīgās personas apdrošinātāju vai pret tā pilnvaroto pārstāvi.

Paplašināta ir Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja atbildība pret satiksmes negadījumā cietušajām personām, bez gājējiem iekļaujot cietušo lokā arī velosipēdistus un citas personas, kas neizmanto transportlīdzekli.

Tāpat, pieļaujot iespēju nākotnē atteikties no apdrošināšanas līguma rakstiskās formas, likumā tiek precizēta apdrošināšanas līguma definīcija.

Papildus izmaiņām OCTA likumā, būs nepieciešams veikt grozījumus Ministru kabineta 2005.gada 22.marta noteikumos Nr.195 "Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas garantijas fonda izveidošanas, uzkrāšanas un administrēšanas kārtība".

Grozījumu projekta izstrādes laikā ir notikušas konsultācijas ar biedrību "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" un tās biedriem.

Paredzams, ka grozījumi likumā stāsies spēkā ar 2007.gada 1.jūliju.

www.fm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv