Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Finanses

Valdība lēmusi piešķirt aizsardzībai sistēmai 1,14% no IKP

Publicēts 2009-07-30 11:13:08

Samazināt palielināt tekstu

28.07.2009

Turpinoties Latvijas valdības sarunām ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF), aizsardzības ministrs Imants Lieģis ir norādījis, ka aizsardzības sistēmas budžets tiks vēlreiz būtiski mazināts, līdz ar to būs nepieciešams pārskatīt vairākas līdz šim sistēmā veiktās funkcijas.

Apspriežot memorandu par nākamā gada valsts budžetu ar SVF, Ministru prezidents sacīja, ka aizsardzības sistēmai piešķirts ne mazāk kā 1,14 procenti no iekšzemes kopprodukta.

I. Lieģis norādījis, ka viens no pirmajiem veicamajiem pasākumiem Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienību kaujas spēju saglabāšanā ir principiāla strukturāla reforma aizsardzības īpašumu pārvaldīšanas un iepirkumu jomā. Ir pieņemts lēmums likvidēt Aizsardzības īpašumu valsts aģentūru (AĪVA), kā arī samazināt aizsardzības īpašumu sistēmā strādājošo skaitu. Šobrīd AĪVA strādā ap 500 cilvēku. Vienlaikus kopā ar NBS un Saeimu tiks meklētas iespējas vēl radikālākai bruņoto spēku strukturālai reformai, lai izpildītu valsts aizsardzībai noteiktās prasības.

I. Lieģis uzsvēris, ka, neskatoties uz visiem turpmākajiem budžeta samazinājumiem, bruņotie spēki turpinās piedalīties starptautiskajā operācijā Afganistānā, jo dalība NATO dalībvalstu kolektīvās aizsardzības nodrošināšanā ir Latvijas valsts drošības pamatā.        

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv