Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ekonomika

Valdības komiteja atbalsta Kampara ierosinājumu piešķirt uz eksportu orientētas ražošanas attīstībai 80 miljonus latu

Publicēts 2010-02-08 17:44:22

Samazināt palielināt tekstu

Ministru kabineta komiteja šodien atbalstīja ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) ierosinājumu piešķirt uz eksportu orientētas ražošanas attīstībai 80 miljonus latu no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansējuma. Pēc ministra aplēsēm, šodien pieņemtais lēmums nozīmē, ka kopā ar privāto finansējumu ekonomikā tuvāko gadu laikā tiks iepludināti nepilni 200 miljoni latu.

 

„Pēdējo mēnešu notikumi ir skaidri apliecinājuši makroekonomikas speciālistu prognozes, ka Latvijas ekonomikas ātrākas atveseļošanās galvenais dzinulis būs eksports. Esmu gandarīts par šodien valdības komitejas sēdē pieņemto lēmumu, kas nozīmē reālu atbalstu uz eksportu orientētas ražošanas  attīstībai un līdz ar to visai Latvijas ekonomikai,” uzsver A.Kampars.

Gala lēmums par finansējuma piešķiršanu eksporta atbalstam jāpieņem valdības sēdē rīt, 9.februārī.

Ministrs paskaidroja, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā no 2009.gada 7.augusta līdz 2009.gada 9.novembrim pieņēma uzņēmēju investīciju projektu pieteikumus, lai pretendētu uz līdzfinansējuma saņemšanu no grantu programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas”, kura tiek finansēta no ES struktūrfondiem. Programmā kopējais pieejamais finansējums pašlaik ir 35,3 miljoni latu.

Taču LIAA no uzņēmējiem saņēma daudz vairāk piedāvājumu par ievērojami lielāku finansējuma apjomu nekā ir atvēlēts programmā.

Tā kā daudzi iesniegtie projekti atbilst programmas kritērijiem un ir orientēti uz eksportspējīgas ražošanas attīstību, Ekonomikas ministrija piedāvā uz programmu „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” novirzīt citā LIAA administrētā programmai „Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde” paredzētos līdzekļus 45 miljonu latu vērtībā, tādējādi palielinot programmas kopējai finansējumu līdz 80 miljoniem latu.

Jāatzīmē, ka programma „Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde” nepaliks bez finansējuma – uz šo programmu iecerēts novirzīt ES fondu finansējumu no programmas „Pļaviņu HES rezerves pārgāžņu izveide” 22,8 miljonu latu vērtībā, jo šīs programmas īstenošana uz nenoteiktu laiku tiek atlikta.

LIAA administrēto programmu „Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde” iecerēts atvērt 2010.gada otrajā pusē.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv