Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Valmieras pilsētas pašvaldība piešķir finansējumu kultūras seriāla par Valmieras Drāmas teātri veidošanai

Publicēts 2008-04-02 22:33:52

Samazināt palielināt tekstu

Valmieras pilsētas pašvaldība finansiāli atbalstīs Latvijas Teātra darbinieku savienības sadarbības kopprojektu ar Latvijas Televīziju kultūras seriāla par Valmieras Drāmas teātra vēsturi veidošanu un pārraidīšanu LTV1, informē pašvaldības izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja vietniece Anita Upeniece.

Jau trīs gadus Latvijas Teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Latvijas Televīziju veido kultūras seriālu par Latvijas profesionālo teātru vēsturi no to pirmsākumiem līdz mūsdienām. Līdz šim uzņemtas sērijas par Nacionālo teātri, Dailes teātri un Liepājas teātri. Par Valmieras Drāmas teātri iecerēts veidot septiņas sērijas. Kultūras seriāls veidots ar mērķi atstāt nākamajām paaudzēm kompaktu vizuālu liecību par teātru attīstību, izmantojot dažādos arhīvos pieejamos materiālus, kas tiek papildināti ar teātru darbinieku un zinātnieku stāstījumu.

Kultūras seriālu veido LTV režisore Mārīte Balode, scenārija autors un režisors ir Latvijas Kultūras akadēmijas rektors Jānis Siliņš, tiek piesaistīti arī konsultanti, muzeju, arhīvu un teātra speciālisti.

Kultūras seriāla par Valmieras Drāmas teātri veidošanai un pārraidīšanai Valmieras pilsētas pašvaldība piešķīrusi 7900 latus no pašvaldības 2008.gada budžeta līdzekļiem.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmiera; Valmieras Drāmas teātris; LTV;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv