Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts robežsardzes darbība un iedzīvotāju migrācija

Valsts robežsardze saņem pirmo kuteri

Publicēts 2007-04-25 18:14:02

Samazināt palielināt tekstu

2007. gada 25. aprīlī Ventspils ostā pietauvojās pirmais Šengenas konvencijas finanšu programmas ietvaros Igaunijā uzbūvētais kuteris Baltic patrol 101. Kuteris līdz Latvijai nokuģoja 60 jūdzes, Latvijas robežsargu vadīts.

Kā jau ziņots Valsts robežsardzes Galvenā pārvalde 2006. gada 15. jūnijā Šengenas konvencijas finanšu programmas projekta "Robežapsardzības mobilitātes uzlabošana jūrā" ietvaros ar A/S "Baltic Workboats" noslēdza līgumu par četru jūras patruļkuteru ar dīzeļa dzinējiem un ūdensmetējiem un jūras patruļkuģa piegādi. Kopējā līgumcena ir 3 345 300,00 eiro (ar PVN). Saskaņā ar līgumu visi kuteri Valsts robežsardzei tiks piegādāti līdz 2007. gada 15. jūnijam.

Kuteris ir 11 m garš, 3,5 m plats, kutera maksimālais ātrums ir 42 mezgli.

Uzņēmums veica arī komandas apkalpes, divu Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes robežsargu apmācību.

Ar jūras patruļkuteriem un jūras patruļkuģi Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes robežsargi nodrošinās robežsardzes uzdevumu izpildi jūras ostās, tām pieguļošajos ūdeņos un jūras piekrastes teritorijās, kā arī veiks Latvijas teritoriālās jūras un Ekskluzīvās ekonomiskās zonas uzraudzību.

Pašlaik Valsts robežsardze jūras robežas apsardzībā, Latvijas Republikas teritoriālās jūras un Ekskluzīvās ekonomiskās zonas uzraudzībā izmanto divus kuģus – Valpas, Tiira un četrus kuterus.

www.rs.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv