Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mežsaimniecība

Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze tiksies ar privāto mežu īpašniekiem

Publicēts 2007-03-21 15:37:13

Samazināt palielināt tekstu

Piektdien, 23. martā, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze tiksies ar privāto mežu īpašniekiem un parakstīs sadarbības memorandu ar Meža īpašnieku biedrību. Lai iepazītos ar situāciju privātajos mežos un diskutētu par stāvokli nozarē, zemkopības ministrs dosies darba vizītē uz Laucienes pagastu Talsu rajonā, kur tiksies ar Meža īpašnieku biedrības vadītājiem un meža īpašniekiem un dabā iepazīsies ar vairākām mežaudzēm, kuras apsaimnieko privātie meža īpašnieki.

"Privātie mežu īpašnieki sen vairs nav tādi, kādi daudzi bija deviņdesmito gadu sākumā, kad, kā rakstīja presē, mežus tikai izcērt un pamet tukšus izcirtumus, to vietās neiekopjot jaunaudzes. Jā, tie, kas gribēja mežu tikai nocirst, to paguva izdarīt pirms daudziem gadiem. Pašlaik situācija ir mainījusies un daudzi privātie mežsaimnieki mežus apsaimnieko mūsdienīgi, prot to labi un efektīvi darīt, gan izaudzējot vērtīgo koksni, gan gādājot par dabas aizsardzību. Ar prieku piekritu Meža īpašnieku biedrības aicinājumam tikties un apspriest nozarē notiekošo un diskutēt par iespējām sekmēt meža nozari attīstību," uzsver M.Roze.

Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks uzsver, ka pēdējo gadu laikā mežsaimniecības nozare ir strauji attīstījusies un nepieciešamas atsevišķas izmaiņas likumdošanā, lai uzlabotu mežsaimniecisko darbību. "Ir jāpārskata vairāku administratīvo procedūru lietderība, tāpat atbilstoši mūsdienu situācijai, būtu nepieciešamas dažas izmaiņas likumdošanā. Piemēram, padomju gados ierīkotās pārbiezinātās egļu audzes, kurās daudzi koki ir dzīvnieku bojāti, šādas audzes ir neproduktīvas, jo dod ļoti mazu koksnes pieaugumu. Taču esošie šo mazvērtīgo mežaudžu īpašnieki ir kā ar sasietām rokām, jo esošā likumdošana šādu mežu nocirst neļauj, jo koki nav sasnieguši atļauto ciršanas vecumu. Tāpēc esam gandarīti, ka tiksimies ar zemkopības ministru un šīs problēmas pārrunāsim," uzsver A.Muižnieks.

Žurnālistus, kuri vēlas piedalīties zemkopības ministra darba vizītē, uz tikšanās vietu Laucienē aizvedīs autobuss. Piektdien, 23. martā plkst. 7.45 autobuss žurnālistus gaidīs pie Zemkopības ministrijas Republikas laukumā 2, uz rampas pie ieejas ministrijā. Atgriešanās Rīgā ap pulksten 15.00. Vēlams sezonai atbilstošs apģērbs un apavi, kas derīgi iešanai pa mežu, jo vizītes laikā tiks apskatītas vairākas mežaudzes.

Žurnālistiem, kuri vēlas būt klāt zemkopības ministra darba vizītē, lūdzam paziņot pa tālruni 702 7010 līdz ceturtdienai, 22.marta pulksten 16.00.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv